Prožijte jihomoravské hody na 3. Setkání přátel jižní Moravy

Přijďte si v sobotu 29. července 2017 zazpívat, zatančit, fotografovat, pobavit se v kroji i bez kroje do Starovic na Břeclavsku. Setkání přátel jižní Moravy je určeno pro všechny milovníky a přátelé folkloru a jihomoravských tradic. V kroji či bez kroje, jste zváni všichni. Smyslem Setkání je spojovat obyvatele celé Moravy, ale i návštěvníky z celé ČR i zahraničí a pěstovat tak vztah k jižní Moravě.

3. Setkání přátel jižní Moravy - I love Jižní Morava aneb prožijte jihomoravské hody.cz je akce, jejímž hlavním posláním je propagovat pestrou různorodost lidových krojů i bohatost kultury a tradic jižní Moravy. Jde o nově založenou tradici sejít se v jeden den, na jednom místě, krojovaní spolu s nekrojovanými, ze všech obcí jihovýchodní Moravy, které dodnes udržují krojové tradice. V roce 2016 se sešlo okolo 1650 účastníků, z toho bylo 650 krojovaných - od Znojma až po Horňácko z 59 obcí jihovýchodní Moravy. Letos bude účast určitě ještě vyšší.

Setkání získalo záštitu hejtmana JMK JUDr. Bohumil Šimka. Součástí tak bude i soutěž o cenu hejtmana JMK - ručně malovanou mašli pro Nejkrásnější krojovaný pár jižní Moravy roku 2017. Vítěze volí diváci spolu s porotou. V loňském roce vyhrál tento titul krojovaný pár z obce Kobylí. Fotografie tohoto páru, ale i dalších krojovaných účastníků minulých ročníků, najdete na https://www.ilovejiznimorava.cz/

Video-pozvánku na letošní ročník si můžete prohlédnout zde.
Reportáže z minulých ročníků naleznete zde.

Více informací o akci i aktivitách "I love jižní Morava" naleznete na těchto odkazech:
www.ilovejiznimorava.cz
www.facebook.com/ilovejiznimorava.cz
www.facebook.com/milujukroje.cz