Cookies

Cookies používáme k přizpůsobení obsahu webových stránek a k analýze provozu. Více informací naleznete zde: Chráníme vaše osobní údaje

Světová soutěž ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS prozáří oblohu nad Brnem už podvacáté!

Jubilejní dvacátý ročník mezinárodní přehlídky ohňostrojů představí v Brně skutečné špičky. Od 26. 5. do 24. 6. 2017 se na Brněnské přehradě v soutěžních exhibicích představí vítězné týmy jednotlivých světových ohňostrojných přehlídek.

Těšit se můžete na PYROVISION z Rakouska, IP INNOVATIVE PYROTECHNIK z Německa, PIROTECNIA RICARDO CABALLER ze Španělska, ale i na společnou exhibici SUGYP Švýcarsko a JIN YI FIREWORKS Čína.
Chybět nebudou ani domácí týmy THEATRUM PYROBOLI a FLASH BARRANDOV SFX, jejichž nesoutěžní ohňostroje zazáří na úvod a závěr festivalu nad hradem Špilberk.

Novinkou 20. ročníku STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS bude i hudební festival RegioJet Music Fest. Ten na Rakovecké pláži představí na 20 hudebních kapel - vždy před každým soutěžním ohňostrojem. Celkem si tak návštěvníci mohou užít pět hudebních festivalových dní, navíc zcela zdarma.

Další jedinečný program připravila Hvězdárna a planetárium Brno. Digitální představení z vlastní tvorby nazvané "Nebe v plamenech" představuje historii i současnost ohňostrojů. Česká předpremiéra 8. dubna bude následována světovou premiérou na mezinárodním festivalu Fulldome Brno 2017 - přesně v době termínu brněnské ohňostrojné přehlídky.

Již tradiční akcí doprovázející festival ohňostrojů od samotného počátku bude 20. Mezinárodní policejní mistrovství ČR v jezdectví. Uskuteční se hned v úvodu festivalu ve dnech 26. a 27. května.

Závěr festivalu obstará 23. a 24. června přímo v centru Brna akce Zábava pod hradbami s již tradičním Dnem Policie ČR, Dopravní nostalgií s jízdami historických vozidel městské dopravy, ale i závody velocipedistů nebo speciální programy Českého rozhlasu Brno.

Rodiny s dětmi jistě přivítají více než deset dětských dnů pod hlavičkou akce Dětské dny uprostřed Evropy a chybět nebudou ani koncerty a hudební setkání Mozartových dětí.

Od 16. června si můžete návštěvu ohňostrojného festivalu zpříjemnit dalším uměním - v Biskupském dvoře Moravského zemského muzea na Zelném trhu začne seriál představení Městského divadla Brno. Celkem 22 divadelních večerů pod širým nebem potrvá až do 13. července.

Rozmanitý program a další podrobné informace naleznete na oficiálním festivalovém portálu www.ignisbrunensis.cz