Cookies

Cookies používáme k přizpůsobení obsahu webových stránek a k analýze provozu. Více informací naleznete zde: Chráníme vaše osobní údaje

Voňavé a chutné Čejkovické bylinkové slavnosti

Vždy první zářijovou neděli máte příležitost zažít netradiční voňavý výlet a vypravit se do Čejkovic. Česko-rakouská firma SONNENTOR tu i letos pořádá Čejkovické bylinkové slavnosti - slavnosti bylin, čajů a koření spojené s bohatým doprovodným programem. Letos 3. září tak můžete ochutnat, přivonět, vyzkoušet nepřeberné množství zahradních rostlin a na své si přijdou i děti.

SONNENTOR patří mezi průkopníky kontrolovaného ekologického zemědělství v České republice. SONNENTOR, s.r.o., je česko-rakouská firma, která se zabývá převážně výrobou bio-čajů a bio-koření z toho nejlepšího, co v přírodě najdete. Jejich produkci je možno zakoupit ve firemních prodejnách v Brně a v Čejkovicích i v řadě partnerských provozoven v celé české republice. V současnosti firma úzce spolupracuje s přibližně 30 biofarmáři z celé České republiky, zaměstnává přes 100 zaměstnanců a ve spolupráci s mateřskou firmou v Rakousku vyváží zboží do více než 50 států po celém světě. 25% produkce je určeno pro místní trh, který zahrnuje i Slovensko, Polsko, Maďarsko, Pobaltské republiky a Ukrajinu.

Ve svém Bylinkovém ráji v Čejkovicích pořádá řadu akcí pro veřejnost zaměřených na ekologické zemědělství, zážitkové exkurze s ochutnávkami i interaktivní poznávání pro děti i dospělé. Součástí areálu je přírodní Bylinková zahrada svaté Hildegardy, ve které si ve vegetačním období (květen až říjen) můžete vyzkoušet své znalosti základních bylinek, které znaly již naše babičky. Z vyhlídky Na výsluní se můžete potěšit krásným výhledem na místní krajinu plnou vinohradů i na centrum Čejkovic s původní gotickou templářskou tvrzí. Nechybí ani Čajový salón s kavárnou a firemní prodejna čajů, koření a bylinkových směsí.

SONNENTOR - tady roste radost. 

Více informací na www.sonnentor.cz