Cookies

Cookies používáme k přizpůsobení obsahu webových stránek a k analýze provozu. Více informací naleznete zde: Chráníme vaše osobní údaje

Cyklobusy na Vranovsku zahajují provoz

Již v sobotu 14.4. zahájí provoz nové linky cyklobusů na Vranovsku. Oproti jedné lince z let minulých bude letos podstatně více spojů, které budou jezdit z Brna přes Znojmo a NP Podyjí do Vranova nad Dyjí, odkud bude návaznost dalších cyklobusových linek do Uherčic a Bítova.

Po 10-ti letém provozu ukončila loni svůj provoz linka cyklobusu České Budějovice – Vranov nad Dyjí – Znojmo.
O provoz cyklobusů však Vranovsko nepřijde ani letos. Od 14.4. do 30.9. budou jezdit o víkendech a svátcích 2 expresní spoje cyklobusů z Brna přes Znojmo a Čížov (NP Podyjí) do Vranova nad Dyjí.

Ve stejném období bude jezdit ještě 1 linka cyklobusu ze Znojma do Vranova nad Dyjí, a dále bude pokračovat po trase okolo Vranovské přehrady do Uherčic a Bítova. Tato linka bude jezdit o prázdninách dokonce denně. Do budoucna se uvažuje rovněž o linkách cyklobusů, které propojí vranovskou pláž s Vranovem nad Dyjí a NP Podyjí.

Cyklobusy budou mít přívěs pro 20 bicyklů. Jízdenka za kolo bude v ceně běžného jízdného.
I v cyklobusech bude platit speciální jednodenní turistická jízdenka PODYJÍ. Na tuto jízdenku, v ceně 100 Kč, budou moci o víkendech cestovat 2 dospělí a až 3 děti do 15 let. Jízdenka platí pro spoje v jižní části Znojemska, a to od Vratěnína (s přesahem do rakouského Drosendorfu) až po Hevlín (respektive až do Laa an der Thaya).

Turisté a cykloturisté cestující spoji IDS JMK mohou navíc využít tzv. „Slevový program“. Po předložení platné jízdenky je možno získat slevy pro vstup do vybraných technických a historických památek nebo zvýhodnění u některých služeb pro turisty a cykloturisty.

Podrobné informace o cyklobusech, slevovém programu i jízdenkách PODYJÍ lze najít na internetové adrese www.idsjmk.cz .

Podrobnější informace může podat:
Ing. Květoslav Havlík (vedoucí odboru tarifního, marketingu a rozvoje)
KORDIS JMK, a.s.
Mobil: +420 605 292 364
email: khavlik@kordis-jmk.cz