Cookies

Cookies používáme k přizpůsobení obsahu webových stránek a k analýze provozu. Více informací naleznete zde: Chráníme vaše osobní údaje

Klášter dominikánů bude opět patřit svatému Martinovi

V neděli 11. listopadu se v samotném centru Znojma bude křtít, degustovat i zpívat. Očekává se příjezd svatého Martina na bílém koni. Slavnosti Svatomartinského a mladého vína nabídnou návštěvníkům jedinečnou možnost ochutnat první vzorky svěžích vín z letošní úrody znojemských vinařů.

V kostele Povýšení sv. Kříže na Dolní České proběhne v symbolických 11 hodin a 11 minut slavnostní křest Svatomartinského vína ročníku 2018. Tento slavnostní akt bude stejně jako v loňském roce svěřen do rukou svatého Martina spolu se znojemským děkanem. Křestu se zúčastní i starosta města Znojma. „Vinaři si letošní úrodu chválí, a tak věřím, že nás čekají samá vynikající vína. Těším se, že si budu moci s návštěvníky přiťuknout na zdraví,“ říká Jan Grois, starosta města Znojma. 

Poté budou mít návštěvníci možnost v klášteře dominikánů ochutnat, jaká vína letošní úroda přinesla. Formou pochůzkové degustace nabídnou vinaři ze znojemské podoblasti nejen mladá vína, ale i další vzorky z jejich produkce. Nabídku doplní gastronomické pochoutky a vystoupí také cimbálové muziky Denár a Neoveská, které slavnostní atmosféru jen umocní.

„Určitě byste si neměli nechat ujít průvod sv. Martina na bílém koni, který projde historickým centrem města ve dvou časech, a to v 16.00 a 18.00 hodin,“ zve František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.
Slavnosti Svatomartinského a mladého vína pořádá město Znojmo a Znojemská Beseda za podpory Vinařského fondu České republiky. Vstup na akci je zdarma.