Cookies

Cookies používáme k přizpůsobení obsahu webových stránek a k analýze provozu. Více informací naleznete zde: Chráníme vaše osobní údaje

Léto v Brně: Retro výstava o brněnských plovárnách, lázních, plážové módě, starých bicyklech a trojkolkách

Z tiskové zprávy Letohrádku Mitrovských citujeme: 

Po úspěchu předchozích retro výstav, které jsme během uplynulých 10 let uspořádali (Šťastný život v secesi, Z historie brněnských cukráren, Nezapomenutelná Ema Destinnová, Četnické humoresky, Slavní detektivové na stopě zločinu, Světoví návrháři, Hvězdy stříbrného plátna) jsme se v rámci 100. výročí vzniku ČSR v letošním roce a v souvislosti s festivalem RE:PUBLIKA, probíhající ve stejném termínu v sousedství letohrádku, rozhodli uspořádat výstavu Léto v Brně.

Výstava připomene městské a říční lázně, plovárny nebo sportoviště povětšinou navržené předním brněnským / československým architektem Bohuslavem Fuchsem (Výstavní – právě před 90 lety, Kopečná, Zábrdovice) a zároveň přiblíží tehdejší trávení volného času, hygienické návyky, dobovou letní módu, sportovní náčiní atd. Jsme hrdí, že na výstavě představíme téměř neznámé, naprosto jedinečné sbírky oděvů a doplňků, plavek a sportovního náčiní, historických bicyklů a trojkolek atd. od soukromých sběratelů z různých koutů ČR. Návštěvníci výstavy se dozví mnoho zajímavých informací historického a architektonického charakteru, seznámí se také s dobovými provozními a návštěvními řády, ceníky, s metodikou plování, zdravotní tělovýchovou na slunci, vzduchu a ve vodě, s otužováním, první pomocí apod. 

Letní móda a plavky budou rozděleny podle prvních sedmi desetiletí 20. století, nebudou chybět ani klobouky, brýle, plovací, sportovní nebo zábavní pomůcky a mnoho dalších exponátů, stejně jako dobové dokumenty, almanachy, fotografie, pohlednice nebo časopisy.


Výstava proběhne ve dnech od 5. 5. do 24. 6. 2018. Otevírací doba je út. – ne. 10 – 16 hod v Letohrádku Mitrovských v Brně. 

Více zde: www.letohradekbrno.cz.