Cookies

Cookies používáme k přizpůsobení obsahu webových stránek a k analýze provozu. Více informací naleznete zde: Chráníme vaše osobní údaje

Příběhy (nejen) zahrad

Zelené, kvetoucí a voňavé přírodní bohatství Jižní Moravy, Vysočiny a Dolního Rakouska se vám v roce 2018 představí ve společném turistickém projektu. Těšit se můžete na 12 jedinečných tematických příběhů odhalujících krásu, historii i unikáty zahrad, parků a dalších zajímavých míst s krásnou přírodou v tomto přeshraničním regionu.

Seznámíte se se záhony voňavých a užitečných bylinek, reprezentativními zámeckými zahradami plnými ornamentů a drobných staveb, krajinářskými parky, kde zahradní cestičky nenápadně ale promyšleně přecházejí v okolní přírodu, nebo se skleníky a oranžeriemi plnými exotických květů a plodů.

Přijměte naše pozvání na výlet pro celou rodinu – kochejte se, relaxujte, inspirujte, experimentujte, ochutnávejte, učte se a hrajte si, anebo si třeba jen přivoňte a potěšte své smysly. Možností je více než dost - jen na území Jihomoravského kraje nabízí svou zelenou náruč více než 50 míst.

Pojďte s námi poznat krásu našich zahrad a parků během jedinečných kulturních akcí, poodhalte jejich tajemství i zapomenutou historii, vzdělávejte se s odborníky, naučte se využívat bylinky při léčení či vaření... S námi totiž rozkvetete!

Zelené příběhy na Vás čekají na www.dozahrad.cz a www.diegaerten.at