Cookies

Cookies používáme k přizpůsobení obsahu webových stránek a k analýze provozu. Více informací naleznete zde: Chráníme vaše osobní údaje

Sezóna Vinobusu startuje na 1. máje

Chystáte se prožít romanticky 1. máj? Co takhle vyrazit na výlet Vinobusem VOC Znojmo? Jeho třetí sezóna totiž startuje právě 1. května! Kromě nových degustačních zastávek přibyla i jedna zastávka jako taková. „Rok co rok se snažíme zatraktivňovat nabídku služeb Vinobusu a reflektujeme přání a podněty cestujících i našich vinařů. Letos je před námi už třetí sezóna unikátního vinařského turistického autobusu Vinobusu VOC Znojmo, který je pořád jedinou turistickou atrakcí svého druhu v celé České republice,“ říká předseda VOC Znojmo František Koudela.

Vinobus VOC Znojmo: 14 zastávek, 57 kilometrů a 19 vinařů
K tomu krásy Znojma a Znojemska, příroda Národního parku Podyjí – co víc si přát? „Díky Vinobusu mohou návštěvníci zavítat ze samotného centra Znojma do různých sklepů a vinařství na Znojemsku, aniž by museli řešit, jak se dostanou tam a zpět. Mohou se pokochat krásnými vinicemi, navštívit mnoho zajímavých míst jako třeba Loucký klášter nebo Lampelberg a podniknout spoustu dalších zajímavých aktivit v blízkosti zastávek,“ popisuje Koudela.

Vinobus nabízí také na vybraných zastávkách možnost degustace. „Zastávky s degustacemi se nám vloni osvědčily, u cestujících byly velmi oblíbené, a tak jsme pro letošek přidali ještě dvě. Degustovat v průběhu okružní jízdy Vinobusem tak bude možné v Louckém klášteře, v Novém Šaldorfě, v Hnanicích, Chvalovicích, na Lampelbergu, ve Vrbovci a v Dobšicích,“ dodává Koudela. Aby se ale neprodloužil závěr třetí jízdy, vynechá se degustační zastávka ve Vrbovci.

Přibyla také jedna nová zastávka – Jelení farma Ječmeniště. Vinobusu pojede celkem 3x denně, přičemž do Tasovic a Dobšic bude zajíždět jako vloni jen poslední jízdou. Čas první jízdy zůstává 10.00, posouvá se druhá jízda na 13.50 a třetí jízda na 17.15 hodin.

Další změnou je fakt, že Vinobus nebude jezdit o nedělích. V květnu bude v provozu vždy v pátek, v sobotu a ve svátek, od června do 16. září pak pojede každý den kromě nedělí. „Vinobus je možné pronajmout si i individuálně například na firemní nebo větší rodinné akce,“ připomíná Koudela.

Vinobus VOC Znojmo je realizován za podpory Jihomoravského kraje, města Znojma, obcemi Chvalovice, Vrbovec, Tasovice, Havraníky a Nový Šaldorf-Sedlešovice a Vinařského fondu ČR. Aktuální informace na www.vinobus.cz nebo na Facebooku VOC Znojmo.

VOC Znojmo, založené v roce 2009, je prvním apelačním systémem v České republice a představuje tak revoluční krok, který klade velký důraz na terroir, tedy označování vín podle místa původu. Vína VOC Znojmo sjednocuje mimořádná aromatičnost vín, způsobená střídáním studených nocí a teplých dnů v době zrání hroznů, což má velký vliv právě na tvorbu aromatických látek. Právě díky těmto podmínkám jsou vína z okolí Znojma velmi výrazná a dobře rozpoznatelná.

Značka VOC garantuje chuťově plná a aromatická vína z ověřených oblastí Znojemska. Zkratka VOC znamená „vína originální certifikace“. Do systému VOC Znojmo jsou zařazeny tři pro Znojemsko nejtypičtější odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Do spolku VOC Znojmo patří v současné době 19 vinařství:
1. DOBRÁ VINICE vinařství s.r.o. www.dobravinice.cz
2. Ing. Josef Dobrovolný – Vinný sklep www.vinarstvi-dobrovolny.cz
3. Vinařství Piálek & Jäger s.r.o. www.pialek.cz
4. Vinařství Trávníček a Kořínek, spol. s.r.o. www.vinarstvitak.cz
5. VÍNO VANĚK s.r.o. tel.: 603 324 194, 604 566 175
6. Vinařství LAHOFER, a.s. www.lahofer.cz
7. Vinařství Líbal, s.r.o. www.vinolibal.cz
8. Vinařství rodiny Špalkovy, s.r.o. www.saler.cz
9. VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC s.r.o. www.waldberg.cz
10. Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o. www.vslechovice.cz
11. VINO HORT, s.r.o. www.vinohort.cz
12. Zemědělské družstvo Hodonice www.zdhodonice.cz
13. ZNOVÍN ZNOJMO, a.s. www.znovin.cz
14. Vinařství Sádek, s.r.o. www.vinarstvi-sadek.cz
15. VINICE – HNANICE, s.r.o. www.vinice-hnanice.cz
16. Vinařství HANZEL www.vinarstvihanzel.cz
17. Arte Vini spol. s.r.o. www.artevini.cz
18. Josef Kořínek www.josef-korinek.cz
19. AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, s.r.o. www.ampelos.cz