Cookies

Cookies používáme k přizpůsobení obsahu webových stránek a k analýze provozu. Více informací naleznete zde: Chráníme vaše osobní údaje

Ukažte dětem, jak chutná Česko. Na hradě Veveří se budou ochutnávat české speciality

V sobotu 19. května 2018 proběhne na hradě Veveří druhý ročník food festivalu Ochutnejte Česko. Akce začne v 10:00 a skončí v 18:00. Návštěvníci vyzkouší všechny chutě České republiky a regionální speciality na jednom místě, na workshopech se naučí, jak připravovat tradiční pochoutky, nebo si vyberou, kam v Česku vyrazit na dovolenou či zajímavé tuzemské akce. Na své si přijdou i děti, kterým je věnována podstatná část programu.

Festival láká k návštěvě nejen tradičními českými dobrotami, ale také lokalitou. Okolí hradu Veveří, který se nachází pouze 20 kilometrů severozápadně od centra města Brna, přímo vybízí k celodennímu výletu. Dostat se sem dá mnoha způsoby – pěšky, na kole nebo třeba i parníkem přes Brněnskou přehradu. Nahoru na hrad je to pak chvilinka, takže výstup zvládnou i rodiče s opravdu malými dětmi. Do hradního komplexu se dostane jednoduše každý s festivalovou vstupenkou. Zpřístupněny budou i historické hradby majestátního hradu moravských markrabat.

Festival nabízí čtyři tematické zóny. V gastro části Ochutnej Česko své nejlepší pochoutky představí čtyři restaurací. Příchozí se mohou těšit na dva minipivovary i místní vinaře. Hlavní část zábavného programu probíhá na podiu. Chutě se budou sbíhat nejen při kuchařské show, ale také u stánků se sýry, s domácími uzeninami, paštikami nebo tradičními frgály, čokoládovými lanýži . Výčet toho, co lze na festivalu ochutnat, tím ale zdaleka nekončí.

Gastronomickou sobotu zpestří workshopy a ukázky tradičních řemesel nebo kulinářských postupů – návštěvníci tak třeba zjistí, jak na tu nejlepší domácí paštiku. Všechny jedlíky jistě potěší pikniková louka na hradbách, kde si na dekách, které budou na místě k zapůjčení, mohou odpočinout. Hrát jim přitom bude harmonikářka nebo dudák . Chybět nemůžou ani zábavné soutěže. Zpozornět by měli především ti, kteří doma nejčastěji škrábou brambory. Na festivalu Ochutnej Česko se mohou s ostatními soutěžícími utkat v závodě na čas. Kdo oškrábe porci brambor nejrychleji, vyhrává a získá malé překvapení. Pro ty, co doma častěji jedí, než pomáhají, je zase připravena soutěž jedlíků. 

Divadelní představení zaujme hlavně nejmenší. Degustujícím rodičům pomůže zabavit ratolesti mimo jiné i šifrovací hra. A nesmí chybět ani oblíbené malování na obličej. Radost dětem udělá i opékání špekáčků na ohni. „Zlaté české ručičky“ ukáží dětem řemeslníci a určitě je nechají si vyzkoušet, jak těžkou práci má takový kovář, dráteník nebo řezbář.

Vstupenky v ceně 100 Kč na festival lze koupit on-line nebo na místě. Děti do 120 cm mají vstupné zdarma, děti nad 120 cm mají snížené vstupné 50 Kč. Vstupné zahrnuje vstupné na hrad, přivítacího panáka, workshopy a program, recept s kořením, ochutnávky u vybraných prodejců, půjčení deky na piknik a možnost opéct si špekáček. Více informací naleznete na www.ochutnejcr.cz.