Cookies

Cookies používáme k přizpůsobení obsahu webových stránek a k analýze provozu. Více informací naleznete zde: Chráníme vaše osobní údaje

Znojmo můžete nově projít i po opravených středověkých hradbách

Město Znojmo 11. dubna odhalilo svůj další turistický tahák. Díky nově zrekonstruovaným věžím v Jižním hradebním příkopu zde vznikla nová prohlídková trasa po Hradebním opevnění s průvodcem.

„Jsem rád, že se naše krásné město může pyšnit dalším cílem, který by určitě neměl vynechat žádný turista, který do Znojma zavítá. V loňském roce se nám podařilo otevřít Expozici pivovarnictví, něco pro Znojmo netypického a neočekávaného a v tom letošním Hradební opevnění, které je, v tak dochovaném stavu, v České republice opravdovým unikátem,“ neskrývá své nadšení starosta města Znojma Jan Grois.

Do konce dubna bude nová prohlídková trasa přístupná pouze žákům a studentům znojemských základních a středních škol. „Veřejnost bude mít možnost do všech věží, které navštíví v rámci klasické prohlídky, nahlédnout během akce Brány památek dokořán – 14. a 15. dubna. Těšit se mohou na nové expozice ve dvou věžích v Jižním hradebním příkopu. Prohlídková trasa se jim znovu otevře od 28. dubna a přístupná bude až do konce října“ vysvětluje František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

V rámci prohlídky zájemci navštíví Střelniční věž v Hradebním příkopu, Vlkovu věž, a nové věže v Jižním hradebním příkopu Psí a Prašnou. Prohlídka bude začínat vždy u dominanty města Znojma – Radniční věže a povede i kolem dosud docela neznáme Psí věže. Na prohlídkovou trasu po Hradebním opevnění se můžete těšit každý všední den v časech 9.30 a 15.30 hod.

Znojemská Beseda je příspěvkovou organizací Města Znojma, která v oblasti kulturní a společenské, zabezpečuje místní kulturní a společenské akce, z nichž nejvýznamnější jsou Znojemské historické vinobraní, Znojemské kulturní léto, Znojmo žije divadlem a další. Provozuje Městské divadlo Znojmo a provádí výpůjční službu divadelních kostýmů. Spolupracuje s dalšími subjekty činnými v oblasti kultury a vzdělávání a podporuje jejich činnost. Zajišťuje vydávání a distribuci Znojemských listů. V oblasti turistického ruchu poskytuje informační služby obyvatelům města a turistům, zajišťuje propagaci Města Znojma, poskytuje průvodcovskou činnost a zprostředkovatelské služby. V rámci této činnosti provozuje Turistická informační centra na Obrokové ulici 10 a na Jižní přístupové cestě. Provozuje prohlídky města, Znojemského podzemí, Radniční věže, Expozice pivovarnictví a Hradebního opevnění.