Cookies

Cookies používáme k přizpůsobení obsahu webových stránek a k analýze provozu. Více informací naleznete zde: Chráníme vaše osobní údaje

Ochutnejte jižní Moravu. Vzhůru na košty pálenek, vín a kysaného „zelá“!

Tisíce vzorků ovocných pálenek, likérů, macerátů a vín budou moci ochutnat návštěvníci, kteří od ledna do května zavítají na desítky koštů, které právě v těchto dnech startují po celé jižní Moravě. Zakusovat k nim budou moci krajové speciality, na které se rok od roku těší milovníci destilátů i vín z celé republiky i ze zahraničí. A komu se vinné koštovačky a „štamprle“ s alkoholem omrzí, může si spravit žaludek třeba kyselým zelím, pomazánkami nebo drkotinami. Kam si na správný moravský košt vyrazit a jak si jej co nejvíc s přáteli užít, abyste mohli ochutnat co nejvíc vzorků a další den se neprobudili s pořádnou kocovinou?

„Jaké budou letos u nás k ochutnání pálenky? Přece exkluzivní, stejně jako každý rok!“ smějí se organizátoři MANKYZ koštu v malém slováckém městečku Svatobořice-Mistřín na Hodonínsku, který se za pouhých 7 let existence vyšvihl s téměř 2 tisíci vzorky na největší košt pálenek v České republice vůbec. Ovoce se na podzim urodilo, větve praskaly pod náporem švestek, meruněk, hrušek, ale také vzácných oskoruší či mišpulí, které kdysi pěstovaly naše prababičky. A i když bylo sucho a plody, které z celého stromu spotřebují nejvíc vody, byly menší, ovoce bylo podle organizátorů koštu krásně sladké. A tak se návštěvníci vyhlášené akce mají prý v sobotu 9. března od 14. hodin po roce zase na co těšit.

„Stejně jako ti loňští, na které v místním kulturním domě čekalo 368 vzorků slivovic, 155 vzorků z hrušek a stejně tak z jablek, 229 meruňkovic, 111 pálenek z hroznů a 105 z durancií,“ připomíná Zdeněk Ilčík, který je jedním z organizátorů VIII. ročníku mezinárodního festivalu pálenek, likérů a pomazánek, požádanou tamním spolkem MANKYZ. Rozličné speciality, které nejsou běžně k ochutnání, sesbíral loni až z Austrálie. A organizátoři čekají, že to stejné a možná dokonce ještě lepší bude i v osmém ročníku. Ochutnat u nich totiž lidé loni mohli třeba pálenku z Klanoprašky čínské, Medvědího česneku, Muďoulu trojlaločného či Zimolezu kamčatského. Nebo netradiční pálenky z ananasů, banánů, borůvek, citronů, datlí, dýní, kdoulí, grepů, jahod, kiwi, malin, mandlí, manga, mišpulí, mrkve, oskeruší, rybízu, řepy, šípků a dalších druhů ovoce, na které si jen vzpomenete. Každý objevil v tak široké škále lahodného pití svého osobního šampiona. A luxusní bylo prý loni také to „babské“ - likéry. Ve Svatobořicích-Mistříně letos zase vsadí na jistotu.

„Koštem budou již tradičně provázet herec David Suchařípa, fotbalista Pavel Nečas a cimbálová muzika KAPRIC. Pro návštěvníky bude připraveno mnoho zajímavých lokálních pochutin a zabijačkové speciality,“ lákají „mankyzáci“ do malé obce vedle Kyjova. Stejně jako loni si tam přijdou na své i milovníci pomazánek. Loni přitom 65 vzorků převálcoval na celé čáře tatarák, oblíbená škvarkovka a tvarůžková. Šňůru koštů ale odstartuje už 19. ledna další vyhlášená akce podobného druhu – košt v Mikulčičích. Počtem vzorků 1564 ze tří států včetně Polska sice tamní 18. košt ovocných pálenek a kysaného zelí na paty tomu největšímu zřejmě šlapat nebude, přesto organizátoři očekávají, že na něj do kulturního domu zavítají opět stovky natěšených návštěvníků z celé republiky. A to nejen na výtečné slivovice.

Kam na durancii ze Zarazic, feferonkový likér a zelové štrúdle? Do Mikulčic!

„Letos připravíme našim návštěvníkům skutečně výjimečné chutě. 132 degustátorů vybralo o Tříkrálovém víkendu šampiony ve třinácti kategoriích, nejvíce vzorků již tradičně máme v kategorii slivovice, druhé v pořadí jsou meruňky. Hodnocení jednotlivých vzorků se zakládá na tabulce senzorického hodnocení, kterou vyvinul Josef Balík z brněnské Mendelovy univerzity. Letošní košt vyhrála durancie ze Zarazic, ročník ale také nabízí velmi speciální druhy pálenek. Hlavně v kategorii netradiční, maceráty a likéry. Mimořádné budou ty z mandlí a datlí, capuccino, černý bez, dýně, feferonky, dřín, růže, klikva bahenní, hloh, střemcha, borovice, kalina, meruzalka, dřišťál, zimolez a dokonce i hřib smrkový,“ vyjmenovává letošní rarity vedoucí kulturního domu Jarmila Uhrovičová.

Mimo ovocné pálenky mohou návštěvníci ochutnat v Mikulčicích také kysané zelí, které se degustuje vždy dopoledne před koštem. Důležitá je u něj barva, vůně, chuť
i konzistence. Nesmí být měkké, mělo by být podle degustátorů krásně chrumkavé.

Aby se návštěvníci pálenkou hodně neunavili, připravili pro ně pořadatelé také občerstvení – speciality z kysaného zelí a škvarků podle receptů našich babiček. „Gurmánky spolu s děvčaty z Klubu seniorů je připravují skoro dva dny. Pečou pagáče, škvarkové šátečky s povidly, zelňáky, zelové rohlíčky a štrúdle a patenty. Vaří se zelňačka a pečou se zelové placky, ondráše a závitky. Letos budou v nabídce také tvarůžkové speciality z cukrárny z Loštic,“ láká Uhrovičová. Košt začíná ve 14 hodin. Musíte ale přijít na začátek. Na nejlepší vzorky, ohodnocené degustátory nejvýše, se stojí řady. A ze stojanů často zmizí už za pár minut. Své o tom ví i v Bukovanech, kde se ročně sejde kolem 1500 vzorků, a patří tak mezi největší moravské košty destilátů vůbec.

Koštům pálenek konkurují vína

Kromě koštů ovocných pálenek láká od ledna do května jih Moravy také na košty a degustace vín. Třeba do vyhlášeného Salonu vín ve Valticích. Ochutnat poprvé novou kolekci 100 nejlepších vín České republiky pro letošní rok budete moci už 2. února v prostorách Salonu, který sídlí ve valtickém zámku. Vína, oceněná zlatou medailí Salonu vín, tam můžete degustovat první únorovou sobotu od 10.30 do 18. hodin. 120 ti minutová volná degustace vás tady přijde na 499 korun. Organizátoři vám za ni ale slibují unikátní možnost ochutnávky kteréhokoliv z uskladněných vín mimo šumivých a speciálních výběrů. Během degustace je navíc návštěvníkům k dispozici sommelier, který na požádání podává informace nejen o jednotlivých vínech, ale také o jednotlivých vinařstvích. K programu, který je jen jednou z variant, dostanete navíc zdarma katalog Salonu vín a jako bonus ještě i 10% slevu, pokud se budete chtít jít pokochat interiérem a prohlídkovou trasou jedné z nejnavštěvovanějších památek jižní Moravy – barokního perly zámku Valtice. Odborníci slibují skvělý ročník, výjimečná by kvůli loňskému teplému počasí, kdy se hrozny sklízely ještě kolem 20. října, zvláště vína červená.

Do Louckého kláštera do Znojma nebo na vinařský Wimbledon do Valtic

Nejdůležitější přehlídkou vín Znojemské vinařské podoblasti je Znojemský košt 2019. Ten se letos koná 16. března, a to ve štukovém sále Louckého kláštera ve Znojmě.
Přehlídka vín je spojená se soutěží „Král vín Znojemského koštu“ a soutěží rosé vín „Pečeť znojemských měšťanů“. „Návštěvníci přehlídky vín mohou ochutnat kvalitní vína velkých, středních i drobných výrobců a také je srovnat s víny rakouských sousedů z Weinviertelu převážně z oblasti Retzer Landu,“ zvou pořadatelé. Výstava vín mikulovské vinařské podoblasti se zase v Zámeckém sále chystá na 9. března. Prezentovat se od 10. hodin budou vinaři z Mikulova a okolí, kteří nabídnou okolo 600 vzorků. 42. jihomoravská regionální výstava vín s mezinárodní účastí proběhne 23. února v Kongresovém centru Veletrhů Brno. Spolek Vinaři brněnské oblasti nabídne k volnému ochutnání 750 chlazených vzorků vín a zahraje cimbálová muzika. Výstava se koná od 9.00 do 17.00 hodin. Vstupné je 350 Kč a zahrnuje vstupenku na volné ochutnávání všech vzorků vín, skleničku a katalog.


Na rakouská vína nemusíte do Wachau, stačí se vypravit do Židlochovic

Tradiční výstava vín v Židlochovicích bude letos v tamním Masarykově kulturním domě 9. března.
Mimo výstavu soutěžních vzorků malovýrobců bude probíhat tradiční prezentace profesionálních firem z Moravy, Dolního Rakouska, Wachau, Bulharska a Slovenska. Vstupné je 200 Kč, katalog 50 Kč, sklenička 50 Kč, konzumace vína zdarma. Začátek v 9.00 hod. Tradiční výstava pálavských vín v Pavlově proběhne letos 20. dubna. Od 10. hodin můžete ochutnat 600 vzorků vín z Pálavy i širšího okolí, včetně zahraničních vzorků. Pavlov je jednou z nejvyhledávanějších vinařských obcí na Moravě kvůli svým skvělým vínům a krásnému prostředí Pálavy. Za Wimbledon mezi výstavami označují organizátoři Valtické vinné trhy – vůbec nejstarší vinařská výstava v republice. Ty letos připadnou na 10. -11. května. Jen loni se tam prezentovalo přes 700 vzorků nejlepších vín z téměř 130 vinařství Moravy, Čech i Slovenska a Rakouska. Přesvědčit se o kvalitě oceněných vzorků budou mít příležitost všichni milovníci vín 11. a 12. května v reprezentativních prostorách jízdárny a dvora Zámku Valtice. Účastníci se mohou tradičně těšit i na pokus překonání rekordu v hromadném přiťuknutí medailovým vínem.

Na kolik vás košt přijde?

Ceny za vstup na košt se průměrně pohybují od dvou do 300 korun, v ceně je pak nejen katalog výstavy, ale i volná degustace. Nebo je vstupné několikanásobně nižší a za každý vzorek zaplatíte třeba symbolickou pětikorunu. Pijí se většinou mladá vína, více si připlatíte za vína archivní nebo za speciality, jako je ledové či slámové víno. Vstřícné ceny vás na jihu Moravy čekají i při ochutnávce regionálních specialit.

Bojíte se kocoviny? Pijte hodně vody a koštování prokládejte jídlem

Jak si tedy takový správný moravský košt vychutnat, aby vám další den pod náporem vypitých vzorků „netepali permoníci v hlavě“? Důležité je naučit se víno pít, abyste zvládli klidně i desítky vzorků.
„Nejdůležitější je nekoštovat s prázdným žaludkem, nechat si nalévat decentně na dno a jednotlivé vzorky hodně prokládat neperlivou vodou a jídlem, třeba klobásou či nejrůznějšími druhy sýrů," radí zkušení vinaři, ale i ti, kteří obrážejí jeden košt za druhým. Tímto způsobem se podle nich dá koštovat klidně i celý den. Už od dubna vystřídají pak košty vín v kulturních domech jarní otevřené sklepy.

Tak ať slúží!