Jižní Moravana čtení

V blogových článcích přinášíme zajímavosti z našeho krásného kraje, které se nevešly do našich tipů na výlety. Přesto ani blog u nás není suchá teorie! Najdete v něm spoustu inspirace k novým zážitkům.

za inspirací

nalezeno 51 článků blogu
seřadit podle
  • od nejnovějšího
  • oblíbenosti

Typ článku

Region

Letní sezóna startuje aneb kam v červnu na jižní Moravě

Červen je měsíc, kdy začíná léto. Červen je měsíc, kdy jsou dny nejdelší. Červen je měsíc, kdy začínají letní festivaly. Pojďte se s námi podívat do víru jihomoravské kulturní scény!

5 minut čtení

Cože? Na Moravě máme moře?

Nic se nebojte, stále zůstáváme vnitrozemským státem. Moravský Jadran je však přezdívka, kterou si vysloužila Vodní nádrž Vranov. A ta letos slaví už 90 let existence!

5 minut čtení

Máj, výletníků ráj aneb květen na jižní Moravě

Zdál se vám letošní březen a duben poněkud rozmarný? Přichází květen a s ním snad i stabilnější počasí, na jaké jsme v této části roku v našich podnebných šířkách zvyklí. Kam vyrazit na výlet, ať už je hezky nebo prší, to vám poradíme v následujícím článku.

10 minut čtení

Aprílový výběr zážitků aneb kam v dubnu na jižní Moravě

Duben, to je jaro v plném proudu. Mandloně a meruňky odkvétají, stromy se začínají zelenat a památky otevírají své brány. Naše tipy tentokrát odstartujeme velikonočním obdobím, které letos připadá na přelom března a dubna.

5 minut čtení

Jarní vábení aneb kam v březnu na jižní Moravě

Březen, za kamna vlezem? To snad letos nebude třeba. Čekají nás příjemné jarní teploty, navíc byste přišli o spoustu zajímavých akcí. Ze zimního spánku se probouzí mnoho památek a s krásnými akcemi se přímo roztrhl pytel. Co v březnu na jižní Moravě neminout? Čtěte dál a vybírejte.

5 minut čtení

Tipy na jarní prázdniny aneb kam v únoru na jižní Moravě

Dobrá zpráva, v letošním roce nás v únoru čeká 29 dní! O den víc na objevování zajímavostí a krás jižní Moravy. Kde začít? Inspirujte se našimi tipy.

5 minut čtení