Jižní Morava vlije energii do žil

Vítejte v kraji, kde se setkává historie a krása přírody. Zažijte putování po stopách Napoleona Bonaparte, který kdysi kráčel tímto krajem. Máme pro vás tipy na výlety, akce a historické památky spojené s napoleonskou érou.

co vidět a zažít

2. 12. 2023

Austerlitz 2023

Buďte součástí 218. výročí Bitvy tří císařů - Austerlitz 2023. Stovky vojáků z 15 zemí světa se střetnou na bitevním poli u Tvarožné. Zažijte historii na vlastní kůži s celou rodinou.

buďte u toho

1.-2. 12. 2023

Tenkrát ve Slavkově

Město Slavkov u Brna, nádvoří zámku i zámecký park se opět vrátí do atmosféry roku 1805. Buďte u toho taky a zažijte historii psanou Napoleonem.

buďte u toho

25. 11. 2023

Napoleon v Brně

Připomeneme si den, kdy do města přijel císař i se svými vojáky. Můžete se těšit na historický průvod centrem města, na vybrané dobové speciality a také na zajímavou podívanou!

buďte u toho

V Napoleonových stopáchVydejte se po místech, kudy kráčela historie.

Památník Mohyla míru

Zámek Slavkov - Austerlitz

Santon

Napoleonské války před děním na jižní Moravě

5 minut čtení

Osudný rok 1805

5 minut čtení

Napoleon Bonaparte

tip na 3 výletů
seřadit podle
  • oblíbenosti
  • názvu
  • časové náročnosti
  • délky v km
  • převýšení

Typ výletu

Region

Cyklovyjížďka slavkovským bojištěm - okruh z Křenovic

Připravte se na nenáročný cyklovýlet plný historie! Tento okruh zvládnou i méně zdatní cyklisté. Čeká vás 20 km a celkové stoupání 257 m.

prohlédnout

Cyklovyjížďka slavkovským bojištěm - okruh ze Slavkova

Tento okružní cyklovýlet začíná v centru Slavkova, který je synonymem slavné bitvy Tří císařů z roku 1805. Celkem našlapete 31 km a vystoupáte 376 m. Vzhůru do pedálů!

prohlédnout

Po stopách Napoleona: Šlapanice

Na počátku 19. století byly Šlapanice zejména zemědělským centrem, které zásobovalo Brno chlebem i mlékem. Tehdy tady žilo asi osmkrát méně obyvatel než dnes. Ačkoliv se samotné obce bojová vřava přímo nedotkla, její obyvatelé zažili v časech bitvy různých těžkostí více než dost. Přispěl k tomu i fakt, že městem postupně prošly všechny tři armády. Pojď se projít v jejich stopách i ty.

prohlédnout


Turistické oblasti jižní Moravy

Jižní Morava by se do Německa vešla 50x. Přesto je tak rozmanitá, že vás na každém kilometru čeká jiná scenérie, jiný zážitek. Přijeďte na víkendový výlet. Nebo rovnou dovolenou!

Vyberte region, kam vás srdce táhne.
Moravský kras a okolí
Brno a okolí
Znojemsko a Podyjí
Pálava a Lednicko-Valtický areál
Slovácko