Výlety na 4 kolech

Co je lepší než cestovat letadlem? Vyrazit s obytňákem! Neřešíte plné hotely a penziony, všechno máte po ruce. Trochu jako mít v kapse zázemí domova, ale za dveřmi čeká každý den něco nového.

objížděj, zažívej


Objevili jsme kouzlo cestování v obytných vozech. Na jižní Moravě je super, že hledání míst na nocleh není drama jako mnohde v zahraničí. My jsme pro vás objevili ta, která jsou extra. Vše otestovali a na vlastní kůži zažili 3 influenceři. Našli jsme nejen parádní spoty na nocleh s obytňákem, ale taky kde se dobře najíst, nakoupit lokální suroviny a jaké po cestě neprošvihnout zážitky. Zkrátka jsou to cestovatelské i gastronomické road tripy.


Také nemáte vlastní obytný vůz? My jsme influencery vyslali v Karavanech Česko a byla to skvělá volba. Každému jsme sestavili jiný 4denní plán cesty a zážitků. Můžete se pustit přímo po trase některých z influencerů nebo si vyzobnout to, co vás láká nejvíc. A že je z čeho vybírat.

itinerář #1 – Lednicko-valtický areál

Tenhle road trip vede po přírodních krásách a historii jižní Moravy, protože obojí je extra třída. České duo Travel at Earth pro vás ověřilo, že objevování proslulého „lichtenštejnského areálu“ a Pálavy obytňákem je pecka.

itinerář #2 - Slovácko

Slovenská influencerka Adriana Žiačková v praxi otestovala, že cestování obytňákem za tradicemi, folklórem a slováckými dobrotami je akční sranda i s dětmi. Ty sice nemůžou po cestě koštovat víno a pivo, ale „Baťák“ a spol. je zabaví spolehlivě.

itinerář #3 - Moravský kras a Znojemsko

Eliška Hudcová se nejvíc těšila na průběžné degustování vína. A protože je to dobrodružka, namíchali jsme jí program, kde statické (ale nádherné) architektonické skvosty střídají adrenalinové zážitky jako speleoferata. Famózní jídlo opět nechybělo.

Ještě váháte?

Tušili jsme, že road tripy obytňákem budou něco, ale že tak moc... Chcete vidět detaily, fotky, videa? Celé putování probíhalo na Instagramu @southmoravia, kde ho najdete uložené mezi highlighty.

chci se mrknout