Výlety na 4 kolech

Co je lepší než cestovat letadlem? Vyrazit s obytňákem! Neřešíte plné hotely a penziony, všechno máte po ruce. Trochu jako mít v kapse zázemí domova, ale za dveřmi čeká každý den něco nového.

objížděj, zažívej


Objevili jsme kouzlo cestování v obytných vozech. Na jižní Moravě je super, že hledání míst na nocleh není drama jako mnohde v zahraničí. My jsme pro vás objevili ta, která jsou extra. Vše otestovali a na vlastní kůži zažili 3 influenceři. Našli jsme nejen parádní spoty na nocleh s obytňákem, ale taky kde se dobře najíst, nakoupit lokální suroviny a jaké po cestě neprošvihnout zážitky. Zkrátka jsou to cestovatelské i gastronomické road tripy.

Také nemáte vlastní obytný vůz? My jsme influencery vyslali v Karavanech Česko a byla to skvělá volba. Každému jsme sestavili jiný 4denní plán cesty a zážitků. Můžete se pustit přímo po trase některých z influencerů nebo si vyzobnout to, co vás láká nejvíc. A že je z čeho vybírat.

 

itinerář #1 – Lednicko-valtický areál

Tenhle road trip vede po přírodních krásách a historii jižní Moravy, protože obojí je extra třída. České duo Travel at Earth pro vás ověřilo, že objevování proslulého „lichtenštejnského areálu“ a Pálavy obytňákem je pecka.

itinerář #2 - Slovácko

Slovenská influencerka Adriana Žiačková v praxi otestovala, že cestování obytňákem za tradicemi, folklórem a slováckými dobrotami je akční sranda i s dětmi. Ty sice nemůžou po cestě koštovat víno a pivo, ale „Baťák“ a spol. je zabaví spolehlivě.

itinerář #3 - Moravský kras a Znojemsko

Eliška Hudcová se nejvíc těšila na průběžné degustování vína. A protože je to dobrodružka, namíchali jsme jí program, kde statické (ale nádherné) architektonické skvosty střídají adrenalinové zážitky jako speleoferata. Famózní jídlo opět nechybělo.


Přehled kempů a stellplatzů na jižní Moravě

 

Ještě váháte?

Tušili jsme, že road tripy obytňákem budou něco, ale že tak moc... Chcete vidět detaily, fotky, videa? Celé putování probíhalo na Instagramu @southmoravia, kde ho najdete uložené mezi highlighty.

chci se mrknout