Adrenalinové hity - od jeskyní po obří houpačku

Připravte se na výlet, při kterém objevíte oblast plnou jeskyní a lesů severně od Brna a sluncem zalité Znojemsko. S důrazem na dobrodružství a aktivní vyžití. Vyrážíme!

více informací do oblíbených


Den první

Cestou z Brna na sever se stavte na snídani nebo oběd v EB diners. Budete se cítit jako v kulisách kultovního trháku Pulp Fiction, prostě gastro zážitek v nefalšovaném americkém stylu. 

Po příjezdu do Boskovic si v tamním infocentru vyberte jednu ze tří prohlídkových tras po židovských památkách, kterých je město plné. Vyšlápněte si na hrad a rozhlédněte se do malebného okolí. 

Odpoledne se přesuňte do Jedovnic, jejichž okolí je jako stvořené pro letní rekreaci a aktivní vyžití. Projeďte se po hladině rybníka na paddle boardu nebo otestujte místní single traily

Den druhý

Ani druhý den nebude skoupý na adrenalin. Čeká vás zážitek z těch nejdobrodružnějších: speleoferata! U vstupu do jeskyně vyfasujete přilbu s čelovkou a feratový set a spustíte se na průzkum podzemí. Úzké průlezy, lanové žebříky, propasti a komíny… Tento zážitek prověří nejen fyzickou, ale i psychickou odolnost každého dobrodruha. Zkrátka nic pro klaustrofobiky. “Něžnější” provedení nabízí únikovka, na kterou můžete vzít už čtyřleté děti.

Zpátky na zemském povrchu jistě oceníte posezení s dobrým jídlem a pitím někde na vzduchu. Ideální řešení nabízí Surfbar u hladiny rybníka. Odpočiňte si, vstřebejte dojmy a připravte se na další nálož endorfinů. Pokračujeme na kole! A to rovnou do srdce Moravského krasu: Sloupsko-šošůvské jeskyně, Punkevni jeskyně, Macocha. Jen si vybrat. 

Den třetí

Začneme oddychově a s velkou dávkou kultury. Zámek v Moravském Krumlově momentálně hostí Slovanskou Epopej a vy si ji nenechejte ujít! Výstava fenomenálních pláten Alfonse Muchy ve vás zanechá velký dojem. Před dalším programem se posilněte v RAF House. Ochutnejte něco (ne)tradičního, něco nového, super víno a možná i čerstvý ivančický chřest! 

Navštivte fungl nové turistické informační centrum LOUKA a načerpejte další inspiraci o znojemském regionu. Protože už na řadu přichází další várka fyzické aktivity. 

Na kole se vydejte zalesněným údolím řeky Dyje a užijte si pohodové odpoledne na trase k vyhlídce Králův stolec. Výhledy nakoukané? Na kole budete v centru Znojma do půl hodinky. A za odměnu si užijte klidný vibe úzkých uliček. Famózním výhledům ani tady neutečete. 
Pokud máte chuť spíš na výběrovou kávu, nebo třeba topinku s avokádem, omrkněte Balance coffee & wine

Co dodat? Snad ještě tip na to správné místo na romantický západ slunce. Posaďte se na vyhlídkovou lavičku u Rotundy sv. Kateřiny, pohárek do ruky a vnímejte tu krásu okamžiku. 

Den čtvrtý

Jste lovci dokonalých fotek? To jistě oceníte i doporučení na zachycení krásného východu slunce. Vyražte ráno na vyhlídkové místo u zámku Vranov nad Dyjí a nebudete litovat. 

Potom už to chce zase trochu rozproudit krev v těle. Nedaleko je totiž Vranovská pláž. Ani moře, ani alpské pleso… Nevadí! Hlavní je teplá voda, fantastické okolí národního parku a nespočet aktivit k vyzkoušení! Paddleboardy, vyhlídkové plavby, koloběžky nebo třeba swing jump. To vám zajistí super parta z Bakchus aktivity. Troufnete si? 

Pokud vyrážíte na výlet obytňákem, přidáváme tipy na přenocování: Camp Olšovec, Camp Znojmo, Vranovská pláž

Mapa na cesty

Rozklikněte si trasu výletu, ať vám žádný tip při putování po jižní Moravě neunikne.


Nášup blogových článků


Velikonoční obchůzky s Jidáši na Bučovicku

Je to ale pořádný rambajs! Součástí velikonočního hrkání jsou na Bučovicku obchůzky s Jidáši. Na Velký pátek nebo Bílou sobotu obchází ves maskovaný živý Jidáš, nebo nesou chlapci neživou figurínu. Čistě klučičí záležitost, ale divákem můžete být bez ohledu na gender!

5 minut čtení

Slovácký verbuňk

Co si představíte, když se řekne mužský tanec? To nám se vybaví slovácký verbuňk, vyšívané kroje a lidové písně! Nohy pěkně od podlahy, hudba pěkně od srdce... No, ne náhodou figuruje verbuňk na seznamu UNESCO.

5 minut čtení

Napoleonské války před děním na jižní Moravě

V červnu 1791 se v revoluční Francii král Ludvík XVI. pokusil v přestrojení prchnout s rodinou z Francie do tzv. Rakouského Nizozemí. Ve městě Varennes ho zadrželi, odvezli zpět do Paříže a v podstatě internovali.

5 minut čtení