Degustuj architekturu

Někde snoubí víno se sýry, nejlépe kozími. My na jižní Moravě snoubíme víno s architekturou, nejlépe jedinečnou! Vyberte si z kvarteta vinařských oblastí jižní Moravy svou oblíbenou, nebo je objeďte podle našich tipů všechny.

Čtvero vinařských oblastí


Připravili jsme TOP výběr míst, kde spojují tradiční vinařské řemeslo s moderní architekturou způsobem, který bere dech. Zastavte se během výletu a se sklenkou v ruce stavby okoukněte. Nebo zajděte na komentovanou prohlídku v doprovodu znalce, se kterým nahlédnete do nitra pozoruhodných staveb. Degustaci si raději ověřte dopředu na webu jednotlivých vinařství, ať nepřijdete zkrátka. Tak na zdraví!

Slovácka vinařská podoblast

Architektonické poklady ve vinařské obci, která se přitom jmenuje po hruškách. Degustace ve vinařství v podobě tří sněhobílých neorustikálních stodol nebo na dvoře, který jako by ho vystřihli z Toskánska a přenesli na Moravu. Na Slovácku umí tradice i modernu v jednom!

Mikulovská vinařská podoblast

Moderní vinařství inspirované starověkým Řeckem a Římem nebo moderní vinařství inspirované velmi tradičním moravským venkovem. Vinařský chrám jako vystřižený z filmové budoucnosti nebo naopak s výhledem na středověkou zříceninu? Mikulovsko je plné kontrastů, které spojují fantastické víno a architektura.

Znojemská vinařská podoblast

Největší degustační místnost se systémem by the glass v ČR. Procházka po vinařské střeše v organickém tvaru betonové vlny… nebo degustace ve sklepě, kde to srší designem i humorem. Zkrátka, Znojemsko je vinařské i architektonické nebe!

Velkopavlovická vinařská podoblast

V tomto kraji zraje vinná réva i mezi mandloněmi a meruňkami. A to nejsou jediné překvapivé kulisy, které vás obklopí. Čeká vás vinařství ve futuristické podobě jak ze sci-fi filmu i malé vinařství zasazené jako oáza klidu doprostřed meruňkového sadu. A ještě vás pozveme na víno do barokní sýpky...


Podporujeme vize projektu