Degustuj architekturu

Někde snoubí víno se sýry, nejlépe kozími. My na jižní Moravě snoubíme víno s architekturou, nejlépe jedinečnou! Vyberte si z kvarteta vinařských oblastí jižní Moravy svou oblíbenou, nebo je objeďte podle našich tipů všechny.

Čtvero vinařských oblastí


Připravili jsme TOP výběr míst, kde spojují tradiční vinařské řemeslo s moderní architekturou způsobem, který bere dech. Zastavte se během výletu a se sklenkou v ruce stavby okoukněte. Nebo zajděte na komentovanou prohlídku v doprovodu znalce, se kterým nahlédnete do nitra pozoruhodných staveb. Degustaci si raději ověřte dopředu na webu jednotlivých vinařství, ať nepřijdete zkrátka. Tak na zdraví!

Za oceněným vínem a architekturou Mikulovska

Moderní vinařství inspirované starověkým Řeckem a Římem nebo moderní vinařství inspirované velmi tradičním moravským venkovem. Vinařský chrám jako vystřižený z filmové budoucnosti nebo naopak s výhledem na středověkou zříceninu? Mikulovsko je plné kontrastů, které spojují fantastické víno a architektura.

Na Slovácko za nej vínem a architekturou

Architektonické poklady ve vinařské obci, která se přitom jmenuje po hruškách. Degustace ve vinařství v podobě tří sněhobílých neorustikálních stodol nebo na dvoře, který jako by ho vystřihli z Toskánska a přenesli na Moravu. Na Slovácku umí tradice i modernu v jednom!

TOP moderní vinařství kolem Znojma

Největší degustační místnost se systémem by the glass v ČR. Procházka po vinařské střeše v organickém tvaru betonové vlny… nebo degustace ve sklepě, kde to srší designem i humorem. Zkrátka, Znojemsko je vinařské i architektonické nebe!

Za vínem i moderními stavbami Velkopavlovicka

V tomto kraji zraje vinná réva i mezi mandloněmi a meruňkami. A to nejsou jediné překvapivé kulisy, které vás obklopí. Čeká vás vinařství ve futuristické podobě jak ze sci-fi filmu i malé vinařství zasazené jako oáza klidu doprostřed meruňkového sadu. A ještě vás pozveme na víno do barokní sýpky...