Rádi běháte? Baví vás historie a zajímáte se o město, ve kterém žijete?
Spojit příjemné s užitečným, posílit kondičku a zároveň se dozvědět o brněnských památkách můžete při našich běžeckých prohlídkách Brna. Profesionální průvodce vás provede tradičními i netradičními místy, vybrat si můžete ze dvou pestrých tras, které byste na běžných prohlídkách nestihli obejít, takže toho opravdu mnoho uvidíte a zažijete! Přestože bude tempo pomalejší, cca 7-8 min./km, od každého účastníka se předpokládá dobrá fyzička. Nezapomeňte dobrou obuv a vhodné oblečení s sebou – a můžeme vyrazit!
Zbrusu nová běžecká trasa s výkladem k historii a architektuře Brna je zde! Tentokrát si vyběhneme na Špilberk, na Mendlově náměstí pohovoříme o G. J. Mendelovi, proběhneme Hlinkami a podíváme se na krásné vily. Uvidíme Best of Masarykova čtvrť se zahradou vily Stiassni, proběhneme Wilsonovým lesem k Rosničce a Jurkovičově vile, dále na Kraví horu, kde se pokocháme výhledy na Špilberk, Obilní trh a univerzitní city! Vše většinou parky a pěší stezky cca 9 km. Začátek u sochy Masaryka před Lékařskou fakultou. Na žádné pěší prohlídce ani projížďce minibusem nezažijete a neuvidíte to, co s námi!
UPOZORNĚNÍ: Účast na běžecké prohlídce je pouze na vlastní zodpovědnost. Vezměte si vlastní pití, případně drobné peníze, při běhu jsou pravidelné zastávky na občerstvení i výhledy.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Brněnský Majáles je studentská open air slavnost, která se každoročně pořádá v květnu a vrcholí jí měsíc studentských oslav.
Po velkém návštěvnickém ohlasu pražské výstavy k 60. narozeninám Večerníčka zamířila expozice také do Brna!
Víkendový program s pokusy pro děti od 5 let
Taneční oslava 100. výročí Janáčkovy ikonické skladby
Světlé i temné stránky světla společně prozkoumáme na Dni Země 2026 v parku na Kraví hoře v Brně.
Mezinárodní dny muzeí v historicky významných domech (International House Museum Days) jsou celosvětovou iniciativou propojující historické objekty, muzea a rezidence.
Mezinárodní dny muzeí v historicky významných domech (International House Museum Days) jsou celosvětovou iniciativou propojující historické objekty, muzea a rezidence.
Kam v Brně za vínem? No přece na Špilberk! Pojďte s námi odstartovat blížící se sezónu na hradě Špilberk.
Přijďte se parádně najít, zasmát a setkat. Pozvali jsme ty nejchutnější gastro podniky a připravili bohatý doprovodný program, divadlo pro nejmenší i dobročinnou dražbu.
ALBAN BERG Houslový koncert „Památce anděla“ RICHARD STRAUSS Život hrdinův, symfonická báseň op. 40
Pivnice, knajpy, hospůdky, nálevny… Už ve středověku krčmy a hostince nesloužily pouze k nasycení a napojení svých návštěvníků, ale měly také nezastupitelné místo ve společenském životě.