Slavnosti chleba ve Slupi

2. 9. '23

TOP akce regionu u renesančního vodního mlýna zasvěcená chlebu, mlynářství, zemědělství, starým řemeslům a technice vůbec.

více informací do oblíbených


adresa

Slup


Je také největší přehlídkou folklórních souborů na Znojemsku. Po celý den bohatý kulturní program s přehlídkou folklórních souborů, velký jarmark s ukázkami řemesel a čerstvým pečivem, výstava historické zemědělské i vojenské techniky, ochutnávky vín i burčáku, program pro děti i zpívaná mše svatá.

Kyvadlovou dopravu z/do Znojma zajišťují historické autobusy ze sbírek Technického muzea v Brně, které má vodní mlýn ve své správě. Ten je po celou dobu akce volně přístupný veřejnosti a v běhu jsou i 4 funkční mlýnská kola na starobylém vodním náhonu.

Co zrovna frčí u nás na jižní Moravě?

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.

tip na 12 akcí

Otevřené sklepy ve Slupi

18. 7. '26

Otevřené sklepy ve Slupi již po šesté. Čeká na vás 13 sklepů se svými poklady.

prohlédnout

Metastasio – koncert Jaroslavického zámku (Hudební festival Znojmo 2026)

20. 7. '26

V letošním ročníku Hudebního festivalu Znojmo bude Pietro Metastasio, věhlasný barokní italský spisovatel, operní libretista a dvorní císařský básník.

prohlédnout

Otevřené sklepy v Jaroslavicích

1. 8. '26

Otevře více než 25 sklepů a místní vinaři nabídnou až do nočních hodin veřejnosti nejen ochutnávky svých vín, ale i skvělé domácí dobroty a hudební program.

prohlédnout

XVII. otevřené sklepy Jaroslavice

1. 8. '26

#jedemedojaroslavic #jaroslavicke

prohlédnout

Letní noc ve vinici se zarážením hory

22. 8. '26

Slavnostní zarážení hory s ochutnávkou vín a piknikem pod hvězdami

prohlédnout

Nenecháme Vás na suchu!

1. 5. — 26. 9. '26

Cech vinařů Vrbovec i letos spouští na celou sezónu akci "Nenecháme vás na suchu! ANEB Hledej žluté kolo, najdeš otevřený sklep".

prohlédnout

XIII. božické otevřené sklepy

25. 7. '26

XIII. božické otevřené sklepy

prohlédnout

Letní noc na vinici ve Vrbovci

22. 8. '26

ředposlední srpnová sobota bude ve vinařské obci Vrbovec opět patřit oblíbené Letní noci ve vinici.

prohlédnout

Letní bistro u Hroznové kozy ve Vrbovci

1. 7. — 28. 9. '26

Cech vinařů Vrbovec zve v letních měsících nejen do vinných sklípků označených žlutých jízdním kolem, ale i na výlet k vyhlídkovému altánu uprostřed vinic, kde se o příjemné občerstvení postará speciální vinařské bistro.

prohlédnout

Vrbovecké sklípky o víkendech

1. 5. — 27. 9. '26

Hledej žluté kolo a najdeš otevřený sklep!

prohlédnout

Oslava znojemské okurky – Industriální koncert (Hudební festival Znojmo 2026)

15. 7. '26

Unikátní koncert v unikátním prostředí! Přijďte zažít jedinečný večer, kde hlavní roli nehrají housle ani klavír, ale čerstvá zelenina.

prohlédnout

Hudba na vinicích: Krhut & Kozub (LAHOFER)

21. 8. '26

Hudba na vinicích je originální letní festival současné populární hudby, který spojuje hudbu a víno v jedinečném prostředí.

prohlédnout