Komentovaná plavba při příležitosti Mezinárodního dne geodiverzity UNESC.
Okolí Brněnské přehrady je známé jako tradiční rekreační oblast, ale zároveň jde o území, kde lze najít stopy dávných moří i činnosti velkých řek. Během komentované plavby mezi Přístavištěm Bystrc a hradem Veveří (cca 45 minut) se dozvíte, jak zdejší horniny ovlivnily terén v okolí přehrady, říční síť, vývoj půd nebo rostlinstvo a seznámíte se s cca 600 mil. let starou geologickou historií tohoto území. Odjezd lodi v 10:45 (dle jízdního řádu), jízdné na lodi si platí každý účastník zvlášť (sám za sebe).
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Na vyprávění pro dospělé nebo-li vypravěčský jukebox a open mic se můžete těšit v úterý v 19:00 s Dominikou Šindelkovou (Storytelling CZ) a jejími hosty.
Hodinové setkání nad knížkou pro nejmenší s tvořivou dílnou.
Láskyplný příběh vycházející z knižní předlohy Louve (Vlčice) francouzské spisovatelky a ilustrátorky Fanny Ducassé obohacený citacemi básní Jana Skácela a Františka Halase.
Zažijte atmosféru vánočně laděných krovů s možností výstupu na věž a objevte to nejzajímavější z kostela sv. Jakuba prostřednictvím našich průvodců z řad brněnských herců a moderátorů.
Kdo by netoužil po pravé lásce… výjimkou není ani stárnoucí pan Vok z Rožmberka, ale najít ji zatím nedokázal.
Jak se kdysi slavily Vánoce? Co patří k adventním a vánočním zvykům? A jaké toto období má smysl v lidských životech?
Zažijte atmosféru obnovených starobylých krovů a objevte to nejzajímavější z kostela sv. Jakuba s průvodci z řad brněnských herců a moderátorů.
Český filharmonický sbor Brno vstoupí do nového roku již tradičním novoročním koncertem.
Mezinárodní festival Anishort představí již po dvanácté jen to nejlepší ze světa krátkých animovaných filmů.
Ovlivňuje stále 125 let stará vražda Anežky Hrůzové dnešní světovou politiku?