Tradiční košt Svatomartinského vína v Brně
Zažijte nezapomenutelnou atmosféru největší ochutnávky svatomartinských vín. Vinařský fond pořádá již 17. ročník tradičního koštu prvního vína nového ročníku. Přiťukněte si s námi 11. 11. od 11.00 hod. na náměstí Svobody v Brně.
Svatomartinský košt nabízí každoročně k ochutnání 100 druhů vín od vinařů z Moravy a z Čech. Svatomartinskému vínu je žehnáno v katedrále sv. Petra a Pavla na Petrově, svatý Martin poté slavnostně otevírá lahev na náměstí Svobody v 11.00 hod.
Vstupné na akci činí 60 Kč, za které návštěvníci obdrží sklenici, katalog a dobíjecí čip, který si můžou nabít libovolnou částkou, kterou pak hradí vzorky vín. Vzorek vína (0,5 dcl) vyjde na 10 Kč. K poslechu hraje cimbálová muzika. V přilehlých stáncích je možnost zakoupení tematického občerstvení. Svatomartinský košt trvá do podvečerních hodin.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Druhá přednáška na téma Umění v praxi. Jak a proč se obklopovat uměním?
Co uděláte, když se váš život obrátí vzhůru nohama? Zalezete s pláčem do postele, nebo zkusíte pochopit, proč se to stalo? Kuba se rozhodl pro to druhé, i když ho postel lákala o dost víc...
Chcete se dozvědět více o historii Staré radnice, nejstarší občanské stavbě ve městě? Přijďte na prohlídku Staré radnice.
Historie Dominikánského náměstí a jeho podzemí s kapkou mincovnictví.
Mnozí z vás určitě Novou radnici už navštívili. Přijďte si ale prohlédnout historické sály s odborným výkladem průvodkyně.
Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER vytváří prostor pro sdílení tvorby, zkušeností i inspirace mezi studenty, pedagogy a profesionály z divadelních škol z celého světa.
Koncert v rámci řady benefičních koncertů na podporu náročné opravy kostela sv. Jakuba v Brně.
Návštěvníci uvidí, jak je hmyz přizpůsoben k přežití v různých prostředích a že hranice mezi krásou a bizarností je v přírodě často velmi tenká.
Koncert v rámci řady benefičních koncertů na podporu náročné opravy kostela sv. Jakuba v Brně.
ALBAN BERG Houslový koncert „Památce anděla“ RICHARD STRAUSS Život hrdinův, symfonická báseň op. 40
Činohra Národního divadla Brno (NdB) nabídne na jaře 2026 v divadle Reduta českou premiéru intimní a .ironické hry changes německé dramatičky Maji Zade