Minoritský klášter Jihomoravského muzea ve Znojmě nabídne speciální program pro děti i dospělé s podtitulem "Příběh jedné venuše".
Minoritský klášter Jihomoravského muzea ve Znojmě nabídne v rámci Mezinárodního dne archeologie speciální program pro děti i dospělé s podtitulem "Příběh jedné venuše".
Rodiny s dětmi si hravou formou připomenou archeologa a historika Františka Vildomce i jeho nález – Hlubokomašůveckou venuši. Stejně jako on si vyzkoušejí náročnou práci archeologa, budou hledat a slepovat jednotlivé keramické střepy tak, aby si na konci programu mohli za odměnu odnést vlastnoručně vyrobený odznáček s její podobiznou. Program pro děti začíná ve 13 a 15 hodin.
Pro dospělé je připravena komentovaná prohlídka expozice Pravěcí zemědělci. O výklad se v 14 a 16 hodin postará archeoložka Jihomoravského muzea ve Znojmě Mgr. Alena Nejedlá, Ph.D.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Unikátní výstava v Jihomoravském muzeu ve Znojmě odhaluje svět vajec jako přírodní zázrak i symbol s bohatým kulturním příběhem.
Další koncert 18. ročníku mezinárodního hudebního festivalu JazzFest Znojmo představí ve sklepení penzionu U Císaře Zikmunda na Horním náměstí v centru Znojma kytarového mága se slavnými kořeny z Velké Británie.
Jazzová energie tří špičkových muzikantů se prolne ve sklepení penzionu U Císaře Zikmunda v historickém centru Znojma.
Sklepení penzionu U Císaře Zikmunda na Horním náměstí v centru Znojma se od 19 hod. rozezvučí dalším z koncertů 18. ročníku mezinárodního hudebního festivalu JazzFest Znojmo.
Ve sklepení penzionu U Císaře Zikmunda na Horním náměstí v centru Znojma můžete v rámci mezinárodního hudebního festivalu JazzFest Znojmo zažít i jazzovou procházku vesmírem.
Poctivé kytarové blues v podání Toma Killnera, mladého, ale vysoce ceněného britského zpěváka a kytaristy, se rozezní ve sklepení penzionu U Císaře Zikmunda v historickém srdci Znojma.
Kvalitní autorský jazz dovezený z Francie se rozezní sklepením penzionu U Císaře Zikmunda v historickém centru Znojma.
Znojemský jazzový sklep penzionu U Císaře Zikmunda přivítá pozoruhodný mix latinskoamerického folklóru a českých kořenů v podání originální zpěvačky a skladatelky Marty Töpferové pocházející ze známé herecké rodiny.
V letošním roce se akce bude konat pouze v sobotu. Vstup na ochutnávku je zdarma. K poslechu zahraje cimbálová muzika.
Informace o vinařstvích a vinařských akcích ve Znojmě a okolí, ochutnávka vín i možnost nakoupit vína VOC Znojmo, to vše najdete na jednom místě.
Fašank, Ostatky nebo také Masopust – kulturní tradice, která se v zimě dodržuje nejen na venkově, ale i v některých městech.
Během putování po znojemských muzeích se účastníci podívají do Domu umění s výstavou věnovanou Prvorepublikovému Znojmu.