Vánoční koncert Antonína Tučapského

16. 12. '23   18:00

Tradiční vánoční koncert ve Vyškově v podání Pěveckého sboru Antonína Tučapského za doprovodu Czech Virtuosi

více informací do oblíbených



Pěvecký sbor Antonína Tučapského vznikl v roce 1984, který UNESCO vyhlásilo Rokem české hudby a navazuje na Volné pěvecké sdružení. Po dobu 30 let užíval název Vyškovský smíšený pěvecký sbor. Nové jméno nese od roku 2015.

První dirigentem a uměleckým vedoucím sboru se stal Antonín Jíša, bývalý ředite ZUŠ Vyškov. V jeho práci pak střídavě pokračovali kapelník vojenské posádkové hudby VVŠ Zdeněk Malý, pedagog, skladatel a dirigent Michal Galovec a od roku 1995 stojí v čele sboru Filip Macek, na JAMU žák profesora Lubomíra Mátla.

PSAT úzce spolupracoval s Antonínem Tučapským, který sboru věnoval některé své skladby. Především však propůjčil jméno  soutěžnímu sborovému festivalu, kterého se, dokud to bylo možné, rád účastnil.

Sólisté: Andrea Široká, Lucie Kašpárková, Petr Julíček, Tomáš Krejčí.

Program: Jakub Jan Ryba - Česká mše vánoční

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.

tip na 12 akcí

Bez předsudků

19. 6. '26

Divadelní komedie s Jano Paulovou a Pavlem Zedníčkem pobaví diváky v Besedním domě ve Vyškově.

prohlédnout

Historické slavnosti Bučovice 1645

12. 6. — 13. 6. '26

Na konci června roku 1645, v době třicetileté války, napadl Bučovice oddíl švédského vojska a městečko až na kostel a zámek vyplenil. Zámek tehdy ubránili měšťané a vrchnostenští úředníci. Přijďte si s námi připomenout letošní výročí této události!

prohlédnout

Výstava Svět kostiček II - "MOVIE"

14. 2. — 6. 12. '26

Rádi bychom pozvali všechny příznivce pestrobarevných kostiček do expozičních prostor zámku Slavkov – Austerlitz na výstavu mnoha unikátních exponátů ze stavebnice LEGO® s názvem „LEGO® MOVIE“.

prohlédnout

Putování „Rozhoupanou kyjovskou krajinou"

14. 6. '26

Kyjovské Slovácko v pohybu vás srdečně zve na první výšlap po houpačkách.

prohlédnout

Veselo s písničkou v Kyjově

17. 6. '26

Do Kyjova míří oblíbený lidový vypravěč a moderátor Franta Uher.

prohlédnout

Festival vín Kyjovska (Kyjov)

13. 6. '26

Cech kyjovských vinařů srdečně zve všechny milovníky vína do Kyjova.

prohlédnout

Letní Šrumec pro dobrou věc (Kyjov)

12. 6. '26

Šrumec z.s. vás srdečně zve na večer s cimbálovou muzikou pod širým nebem.

prohlédnout

Výstava obrazů Jarní školy folklorního malování ve Skoronicích (Kyjov)

11. 6. '26

Jste srdečně zváni na vernisáž výstavy do Radniční galerie v Kyjově.

prohlédnout

Festival plný chutí - Kyjov

18. 7. '26

Kyjov chystá na červenec pěkně chutný zážitek! V sobotu 18. července se náměstí promění v jedno velké kulinářské jeviště.

prohlédnout

Křest knih - D. Nenička, S. Hradil (Kyjov)

9. 6. '26

Městská knihovna Kyjov srdečně zve všechny milovníky literatury a zejména poezie ke křtu nových publikací dvou autorů regionu.

prohlédnout

Vína Kyjovska

13. 6. '26

Dříve měla akce název "Otevřené sklepy Kyjovska" Nyní má nový název, ale většina vinařů zůstává stejných, jen se mění místo a čas konání.

prohlédnout

Přednáška Invazní vetřelci mezi námi: od mývala po sršeň asijskou

9. 6. '26

Jak se k nám invazní druhy dostávají? Proč jsou tak úspěšné? A kdy se z „roztomilého zvířete“ stává ekologický problém? Na tyto otázky odpoví Mgr. Přemysl Heralt, zoolog Správy CHKO Moravský kras, AOPK ČR

prohlédnout