Je nám ctí, že už 10. října přivítáme v Martinusu spisovatele Jiřího Hájíčka.
Jiří Hájíček je významným autorem současné české prózy a ve svých knihách zkoumá především českou vesnici a jak se na jejím dnešním vzezření a fungování podepsala historie. Není tomu jinak i u jeho nejnovější knihy Drak na polní cestě, o které si na besedě budeme primárně povídat
V knihkupectví bude dostatek kusů, které si můžete koupit a po besedě rovnou nechat autorem podepsat. Mrknout se na ni můžete i na našem webu.
Moderátorkou bude Klára Kubíčková. Nemůžeme se dočkat!
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Mimořádně v rámci dne průvodců pro Vás máme připravenou prohlídku o životě vojáků z doby třicetileté války.
Jiří Netík je jeden z nejvýznamnějších současných českých řezbářů, sochařů, jeho práce je oceňována a vystavována v České republice i v zahraničí.
Aktuální vývoj nově vznikající čtvrti Trnitá mapuje výstava v Urban centru na Staré radnici, kterou zahájí vernisáž 12. prosince 2024 v 17 h.
Expediční kamera není jen o sportovních výkonech na plátně a humoru, ale šíří i hluboké myšlenky.
Buď láska – znamená ukrajinsky „prosím“ a Ukrajina prosí o pomoc.
Ukrajinský sbor Vidrodžeňa vznikl 27. srpna 2022 v Brně jako občanská iniciativa Ukrajinců v zahraničí na podporu svých krajanů, spojení talentů a prezentaci ukrajinské hudební kultury v Česku.
Jak chápat konflikt na Ukrajině v jeho komplexnosti bez černobílého vidění světa? Kde končí hranice boje za svobodu a začínají otázky kolaborace či dezerce?
Po temném období druhé světové války čekala Brno druhá totalita, tentokrát komunistická.
Pražské jaro, které skončilo invazí vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968, patří k nejvýznamnějším obdobím československých dějin 20. století.
Milujete Brno a chcete se na něj podívat i se svou láskou z pořádné výšky?
Navštivte výstavu Etnografického ústavu Boty: Odraz tradice, která vás zaujme jedinečným propojením historie a současnosti.