SYMFONIE VÍNA – premiéra

9. 12. '24

Unikátní koncert soudobé symfonické hudby inspirován víny ze všech podoblastí Moravy a oblasti Čech.

více informací do oblíbených



Tato symfonická báseň o šesti částech, z nichž každá představuje konkrétní odrůdu vína typickou pro danou podoblast nebo oblast. Skladatel Jan Kučera čerpá z kompletního balíčku, který obsahuje informace jak o regionu, způsobu zpracování vína až po degustaci vína samotného, jehož vlastnostem by měla být hudba maximálně přiblížena.

O zážitek z přímé degustace neochudíme ani návštěvníky koncertu, proto má každý možnost přímo na koncertě degustovat vzorek vína dle něhož byla hudba napsána a obdivovat tak jeho charakteristiky v plném rozsahu doplněné o umělecký zážitek.

Symfonie vína je napsána pro symfonický orchestr jehož provedení se chopí renomovaný brněnský orchestr Czech Virtuosi. Za dirigentský pult se postaví sám autor skladby.
Koncert bude také doplněn o moderní tanec s originální choreografií sestavenou přímo na hudbu Symfonie vína. Koncertem bude provázet moderátor, který před každou částí uvede stručně informace o skladbě a daném vínu. Podrobnější informace divák nalezne v programu.

Jednotlivé části symfonie:
1. část – sekt (bonusová část)
2. část – Znojemská podoblast – Veltlín zelený
3. část – oblast Čechy – Ryzlink rýnský
4. část – Slovácká podoblast – Rulandské bílé
5. část – Mikulovská podoblast – Pálava
6. část – Velkopavlovická podoblast – Frankovka

 

Mapa

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.

tip na 12 akcí

Moravský podzim 2025

23. 9. — 26. 10. '25

Moravský podzim zve do Brna orchestry, které Evropu dosud míjely, komorní soubory patřící k světové špičce, sólisty zdobící světová pódia.

prohlédnout

GALAKONCERT Moravia Brass Band a Matthias Höfs

11. 11. '25

Žesťový orchestr Moravia Brass Band každý rok na podzim pořádá GALAKONCERT, kterým pomyslně otevírá další sezónu svého působení.

prohlédnout

Rock Music & Candles

16. 11. '25

Tento večer se uskuteční magický koncert s rockovou hudbou za svitu tisíců svíček.

prohlédnout

Výroční koncert Dětského sboru Brno

9. 11. '25

Koncert k 20. výročí Dětského sboru Brno

prohlédnout

Podzimní prázdniny v Lužánkách

27. 10. — 29. 10. '25

Podzimní prázdniny a Středisko volného času Lužánky! To jsou dva prázdninové dny v Brně plné tvoření, her, výletů i PC a laser game.

prohlédnout

Vzdělávání bez hranic – festival radosti z poznání s Masarykovou univerzitou

7. 11. — 8. 11. '25

Vzdělávání bez hranic: Masarykova univerzita otevírá své dveře veřejnosti

prohlédnout

Romantic Woman – Vánoční koncert

4. 12. '25

Romantic Woman – originální seskupení zpěvaček vás zve na romantický vánoční koncert do Červeného kostela v Brně.

prohlédnout

Galadegustace Vinařství Mikrosvín Mikulov a Zámeckého vinařství Bzenec - Brno

22. 10. '25

Jednou za čas vyrazíme společně na "turné", kde vám představíme to nejzajímavější z našich vinařství. Naposled to bylo v roce 2019 a to už je nějaká řádka let. O to víc jsme letos posnažili a vybrali i špeky, které běžně nejsou k mání.

prohlédnout

Ztratili jsme Stalina

5. 11. '25

Původně komiksová groteska, která si dokáže dělat srandu ze skutečností, jež vedly k nejpropastnější tragédii lidstva – KOMUNISMU a jeho praktikám.

prohlédnout

Keltské harfy vyprávějí – Dimitri Boekhoorn

21. 10. '25

Na svém recitálu v Brně se Dimitri Boekhoorn představí se svými vlastními skladbami a zahraje tradiční keltskou hudbu i hudbu z jiných koutů světa a starou hudbu.

prohlédnout

Pohádkové strašení ve Sklepě

2. 11. '25

Temné kouty brněnského Sklepa pod Novou radnicí ožijí pohádkovými bytostmi! Přijďte se svými dětmi na dobrodružnou halloweenskou cestu, která je hravá, zábavná a tak akorát strašidelná.

prohlédnout

Svatomartinský košt v Brně

11. 11. '25

Zažijte nezapomenutelnou atmosféru největší ochutnávky svatomartinských vín.

prohlédnout