Tipy na výlet do Moravského krasu

Wellness, které stvořila příroda. Největší krasová oblast v ČR s tisícovkou jeskyní, s nádhernými místy pod zemí i nad ní. Tak přirozené prostředí Bohem předurčené pro sport a toulání ve volné přírodě najdete málokde. Sestupte do Macochy nebo vystupte na ferraty a zříceniny hradů ukryté na zalesněných kopcích.

co tu zažít

tip na 8 výletů
seřadit podle
  • oblíbenosti
  • názvu
  • časové náročnosti
  • délky v km
  • převýšení

Typ výletu

Za nejkrásnější jeskyní Moravského krasu

Chtěli jste zamířit k Macoše? Ta je sice nejznámější, ale vězte, že největší parádnicí Moravského krasu je jeskyně Balcarka v Ostrově u Macochy. Bludiště pod Balcarovou skálou vyniká mimořádně bohatou a barevnou krápníkovou výzdobou.

prohlédnout

Boskovice židovské i empírové

Jak vypadaly židovské čtvrti v českých městech? Kde leží půvabný empírový zámek? Vítejte v Boskovicích. Köhn, jdou dál, tady se nudit nebudou!

prohlédnout

Osvěžující výlet ke Křetínské přehradě

Těšíte se na léto? Šlápnout do pedálů a prosvištět krajinou, zaplavat si v čisté vodě a kráčet zámeckou kolonádou? Takhle pestrou nabídku servírují u Křetínky.

prohlédnout

Nejen za trsy bledulí do Rakoveckého údolí

Vydejte se za koberci, po kterých se nešlape, i za mlýnem, který touží být zapsán do seznamu UNESCO. Rakovecké stráně vás na jaře uchvátí záplavou bílých květů bledulí, v létě zdobnými slepencovými skalkami, na podzim barevnou hrou listů. Budete nadšeni!

prohlédnout

Za barokní perlou jižní Moravy

Zázračná soška Madony, obdivuhodné dílo J.B. Santiniho a protiatomový bunkr - za pestrými zážitky se vydejte do Křtin!

prohlédnout

Roztoč laso a ulov si květinku!

Recept na městskou šeď a nudu? Dobrodružství s kovboji! Vzhůru do Western parku v Boskovicích a pak na Šmelcovnu, kde roste víc než jedna růže z Texasu.

prohlédnout