Festivaly plné chutí

V létě se bude na jižní Moravě hodovat! Hledáte tipy na gastro výlet z Brna s dětmi i bez? Jste z Hrušovan, Letovic, Veselí a okolí? Pojďte na celodenní slavnost zasvěcenou regionálnímu jídlu a pití, muzika a další program nechybí.

s chutí na festival


Základem pro poctivý guláš je cibule, pro trio kulinárních festivalů je to gastroshow! Ale nečekejte sushi, halušky ani quesadilly – specialitou budou tentokrát regionální suroviny od lokálních producentů, ze kterých místní restaurace vykouzlí moravské dobroty. 

Poznáte lidi, co stojí za vašimi oblíbenými regionálními značkami a výrobky, a nejspíš objevíte nějaké nové poklady. Mošty, sýry, uzeniny, káva z místních pražíren, pálenky, marmelády… Některé z nich třeba vyhrajete v soutěžích o ceny. A co degustování vína? Samozřejmě bude. Kdo radši pivo, ochutná dílo sládků z lokálních minipivovarů. 

Kromě kuchařské show proběhnou humorné kulinární soutěže, budou hrát hudební kapely, děti se zabaví nejen v řemeslných dílnách. Každé město připravilo úplně jiné menu, tak koukněte do jejich programů o pár řádků níž. 

Žádný z termínů našich festivalů se vám nehodí? Určitě doporučujeme další akce, kde můžete ochutnat regionální dobroty.

tip na 5 akcí
seřadit podle
  • oblíbenosti
  • času konání
  • názvu

Termín

Region

Festival plný chutí - Letovice

10. 8. '24

Festival plný chutí v areálu letovického zámku roztančí vaše chuťové pohárky a představí bohatý kulturní program. Kdy? Čtěte dál.

prohlédnout

Festival plný chutí - Veselí nad Moravou

14. 9. '24

Tuto zářijovou sobotu nechte hrnce stranou! Přijďte si užít lahůdky jižní Moravy na Festival plný chutí na náměstí Míru.

prohlédnout

Slavnosti okurek Znojmo

2. 8. '24

Bohatý kulturní program v Hradní ulici u Enotéky znojemských vín a u rotundy sv. Kateřiny.

prohlédnout

Česnekovky Rosice

7. 9. '24

Foodfestival s nezaměnitelným aroma a bohatým kulturním programem.

prohlédnout

Husí slavnosti 2024

21. 9. — 22. 9. '24

Slavnosti připomínají někdejší proslulost boskovických husí, ceněných zejména na vídeňských trzích.

prohlédnout