Chmelové výlety po jižní Moravě

Máme pro vás dokonalá místa pro výlety, kde vás po cestě kromě turistických perel potěší pivní klenoty. Čepují je pivovary a pivnice zastoupené v průvodci Gourmet jižní Moravy!

více informací do oblíbených


Na pivo na sever i na jih od Brna

Pivní výlety odstartujeme na Tišnovsku v Porta coeli v Předklášteří, jedné z nejvýznamnějších památek naší země. Zajděte do Podhoráckého muzea, projděte gotické jádro kláštera a dopřejte si světská potěšení v klášterní kavárně a klášterním pivovaru Vorkloster. Pivnice interiérově odpovídá důstojné lokalitě, uvidíte sami. Jejich sládek je akční, a tak není nouze o chutný výběr včetně speciálů. Poslední argument k návštěvě? Vorkloster zvítězil v kategorii pivnic a pivovarů v Gourmetu jižní Morava 2022. 

Na jih od Brna vás pozveme na pivo do Višňové do Zmolského pivovaru. Rodinný minipivovar má strategickou polohu na cyklistické stezce. Pivní nabídka je menší, ale vybere si každý a poctivá česká kuchyně dokresluje příjemné prostředí. Jako tip po cestě jsme vybrali Lurdskou jeskyni v Bohuticích. Tradiční poutní místo je v mnoha ohledech netradiční. Bohutický zámek hostí výjimečnou křížovou cestu a určitě si projděte naučnou stezku pátera Práška k Lurdské jeskyni.  

Znojmo je proslulé vínem, ale pivo tu také vaří už od 15. století. Areál Znojemského městského pivovaru vás zabaví klidně na hodiny. Na oběd a pečlivě ošetřené pivo zajděte do ReZtaurace Hradní. Hosté si chválí kuchařský um i prvorepublikový interiér. Do sklenice si nechte našenkovat třeba Rotundu. A pak se vydejte o pár metrů dál na prohlídku rotundy sv. Kateřiny! V areálu najdete i hrad, nejkrásnější výhled z hradeb ve Znojmě a nechybí ani to víno – v Enotéce znojemských vín. 

Na Mikulovsku a Břeclavsku umí víno i pivo

Kdybychom měli vykouzlit hospůdku jako z pohádky, vypadala by jako ta sedlecká Mezi Vraty. Ukrutně útulno vám bude na zahrádce i uvnitř. Vaří tradiční českou a moravskou krmi a šenkují pivo i humor v poctivých dávkách. Podobně příjemnou atmosféru má nedaleká zoo Sedlec – rozměry malá, ale s velkým srdcem. 

V Břeclavi vás pošleme po židovských památkách v čele s novorománskou synagogou a pak do Frankies. Majitelé pivovaru si libují v rozmanitosti pivní nabídky a poctivosti přípravy. Pivnice je hned v sousedství pivovaru, v létě funguje příjemná zahrádka. 

Půl hodiny autem a jste v Dubňanech. Rodinný minipivovar Dubňák vyrábí spodně i svrchně kvašená piva, vždy si můžete poručit nějaký speciál jako Dýňový Ale a k tomu pivní dobroty. Odtud si udělejte pohodový 7kilometrový pěší výlet vinicemi na rozhlednu Vyšicko zvanou Triangl. 

Na místa, kde si vychutnáte pivo i folklor

Další pivní tip vede do Kyjova. Kyjovský pivovar má pod jednou střechou pivní lázně, restauraci a hotel. Čeká vás spodně kvašený mok plzeňského typu i tmavá piva bavorského typu, vydejte se na prohlídku pivovaru s ochutnávkou nebo na chmelovou koupel. Z Kyjova pokračujte do Strážnice – žije folklorem a muzikou, a my proto doporučujeme navštívit strážnický zámek. Je bez přehánění chrámem hudby! Na vlastní uši tu uslyšíte zvuk desítek hudebních nástrojů… 

Objevte ještě blízký Čechův dvůr. V jeho poetických kulisách si vychutnáte poctivé jídlo i produkty pivovaru Louka, který vaří pivo opodál. Jen 10 kilometrů vás dělí od větrného mlýna v Kuželově. Kromě dokonale zrekonstruovaného holandského mlýna si v okolních budovách prohlédnete horňácké bydlení. A jestli si výlet naplánujete na červenec, zažijete tu nádherné Horňácké slavnosti, které startují ve Velké nad Veličkou.

Šťastnou cestu a dobrou chuť!

Nášup blogových článků


Brno a okolí – školní výlety a exkurze pohodovou metropolí s pestrým programem za humny

Kdo se směje Brnu jako vesnici, co si hraje na velkoměsto, nepochopil to zásadní. I to patří mezi trumfy jihomoravské metropole. Vládne tu pohoda, památky jsou koncentrované a nikam to není daleko. S dětmi můžete od rána do večera prochodit po centru od zajímavosti k zajímavosti. Strávíte klidně celý den v krásné přírodě zoo na Mniší hoře nebo putováním kolem přehrady. A v okolí města v dosahu IDS JMK je nabídka tak nekonečná, že vybíráme jen ochutnávku. Udělejte si kávu a vybírejte.

10 minut čtení

Výlety s vůní kávy

Vytipovali jsme dokonalá výletní místa a ke každému jsme vybrali blízký tip z průvodce Gourmet jižní Moravy z kategorie kaváren a cukráren, kde se pro další putování posílíte dávkou kofeinu i hezké atmosféry.

5 minut čtení

Za romantikou na jižní Moravu

Piknik i nocování mezi řádky vinohradu, středomořská atmosféra a sklenička s jiskrným vínem v ruce? Sbalte dobrou náladu, chuť objevovat a ochutnávat, jedeme na jih!

5 minut čtení