Prázdninová inspirace: příměstské tábory

Jarní prázdniny se kvapem blíží a ani u těch letních se nevyplácí s výběrem tábora pro ratolesti příliš otálet. Místa v tradičních pobytových i v příměstských táborech mizí rychlostí blesku.

více informací do oblíbených


Abychom vám letos usnadnili výběr, připravili jsme přehled těch nejzajímavějších příměstských táborů na jižní Moravě. Svolejte děti a vyberte společně program na zábavný letní týden!

V Brně v létě nuda nebude!

Tábory plné zábavy na děti čekají v Bruno family park. Převážně pohybové vyžití v Brně nebo Kuřimi vybírejte na webu Netábora. Máte doma vodomily? Okoukněte plavecké tábory. Tenisové dovednosti si děti prohloubí na Kraví hoře

Expedice Země opouští brněnské VIDA! Science centrum v několika turnusech v červenci i srpnu! O rozmanitosti zvířecí říše i její ochraně se děti dozví a spoustu zábavy si užijí v ZOO Brno. Do přírody děti vytáhnout instruktoři a instruktorky z Ekocentra Lipka během mnoha jejich tematických táborů. 

Moravský kras nestojí stranou

Příměstský tábor pro děti ve věku 6-9 let na čerstvém vzduchu v srdci Moravského krasu chystá Dům přírody. Vsadíme se, že odtud se vaším pokladům nebude chtít domů! 

Na deseti místech jihomoravského kraje mohou vaše děti v létě přijít na kloub vědeckým záhadám s Veselou vědou. Nechybí Adamov, Blansko nebo Boskovice. 


Znojemsko na koních nebo u vody

Rozmanité tematické programy pro děti chystají také ve Znojmě. Místa mizí rychle, tak příliš neváhejte.  

Stezka odvahy, hledání ztraceného pokladu, ale i koně a angličtina. To všechno na malé dobrodruhy čeká na táboře Havránek v Hnanicích, kam se děti pohodlně dostanou z centra Znojma i autobusem. Nevšední letní zážitky slibuje vodácký tábor u Staré vodárny.

Programy rozmanité jako region Pálava a LVA sám

Ekocentrum Trkmanka každý rok přichází s nabídkou vlastních příměstských táborů pro děti všech věkových skupin. A rozhodně nejen s environmentální tématikou! Na své si tam přijde každý. Aktivní program pro všechny neposedy letos slibuje i Hájenka Břeclav. Je libo týden ve stylu Harryho Pottera, Stranger Things, Avataru nebo Ledového království? 

Máte blízko ke zvířatům a chcete dětem dopřát prázdniny na ranči? V Hustopečích, přímo pod mandloňovými sady, připravuje každoročně program pro děti Ranč Valkýra. Pár posledních míst se ještě najde také na táborech, které připravuje Centrum Pavučina


Co má v kapse pro drobotinu Slovácko?

Ve Strážnici připravil bohatý program místní Dům dětí a mládeže. Mnoho témat i termínů. I o jarních prázdninách! Dům dětí a mládeže Ždánice pořádá tradiční i příměstské tábory. Krásný bude třeba ten hvězdářský. 

Ve Veselí nad Moravou si na své přijde malý sportovec, výtvarný nadšenec, výletník a dobrodruh, hudebník  i angličtinář. Opravdu široký výběr táborů si prohlédněte zde.

Nášup blogových článků


Za oceněným vínem a architekturou Mikulovska

Dominantou je vápencový masiv Pavlovských vrchů (Pálavy). Tam kdo nebyl, měl by odevzdat cestovní pas moravského výletníka. Přirozenou metropolí je Mikulov, ale vynikající vinařské polohy mají i další obce, jak potvrzují filmové Bobule. Důležitou pozici mají Valtice a právě tam odstartujeme.

10 minut čtení

Na výletě za parádním street foodem

Vytipovali jsme prima místa pro výlety po jižní Moravě. A protože na čerstvém vzduchu jednomu vytráví, ke každému výletnímu objektu servírujeme blízký gastro tip z průvodce Gourmet jižní Moravy – tentokrát se zaměřením na bistro scénu!

5 minut čtení

Jízda králů

Lidový obyčej, co má tradici dobrých šest století. Viděli jste někdy v TV zprávách chlapce na koni v kroji, s růží mezi rty? Ale nepamatujete si, co k tomu reportér říkal… přesně, protože jízdu králů musíte zažít na vlastní smysly!

5 minut čtení