Letní shakespearovské slavnosti Brno

17. 7. — 7. 8. '23

Letní open-air festival zaměřený na dílo Williama Shakespeara v podmanivých kulisách hradu Špilberku.

více informací do oblíbených



Letní shakespearovské slavnosti obohatí kulturní léto v Brně již 24. ročníkem. Předprodej vstupenek v síti Ticketmaster začal v úterý 4. dubna v 10:00. Letošní premiérou bude komedie Jak se vám líbí. Generálním partnerem Letních shakespearovských slavností je skupina PPF.

Letní shakespearovské slavnosti Brno 2023 se konají od 17. července do 7. srpna na hradě Špilberk. Na programu je 7 titulů rozprostřených do 17 hracích večerů.

Léto v Brně na Špilberku zahájí 17. července léty prověřené Veselé paničky Windsorské, následovat bude premiéra roku 2023 – komedie Jak se vám líbí v režii Jakuba Nvoty. Samozřejmě nezapomeneme ani na oblíbené inscenace let minulých – tragédii Hamlet a příběh o lásce, zradě a odpuštění Zimní pohádka. Opět také uvidíte komedii Sen noci Svatojánské v produkci ostravských kolegů. A Slavnosti 2023 po magické komedii Bouře zakončí loňská novinka Macbeth.

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.

tip na 12 akcí

OLYMPIC

12. 6. '26

V pátek 12. června od 19:00 nám zahrají pod šiřím nebem na Velkém nádvoří hradu Špilberk kapela Olympic v rámci Bombarďák tour.

prohlédnout

Jiří Pavlica, Hradišťan & Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat

24. 6. '26

Jiří Pavlica, Hradišťan & Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat na jednom pódiu

prohlédnout

KINGDOM COME: DELIVERANCE II

17. 8. '26

JAN VALTA Kingdom Come: Deliverance II, hudba k počítačové hře

prohlédnout

Víno z blízka: Hrad při svíčkách

4. 6. '26

První ze tří večerů VzB 2026 na hradě Špilberk.

prohlédnout

Archeologie v praxi aneb Podzemí jinak – přednáška

11. 6. '26

V Brně jsme na své podzemí patřičně hrdí. Tedy kde jinde, než v Brně by se mělo mluvit o tom, co zajímavého se skrývá pod povrchem?

prohlédnout

DROWNED SIGNAL

29. 6. '26

Pod hladinou města se probouzí něco, co Brno ještě nezažilo.

prohlédnout

Řízená degustace Vinařství Beneš

9. 6. '26

Charakter terroir, přirozené pěstování i zpracování tvoří chuť našich vín.

prohlédnout

Den bublinek

19. 6. '26

V pátek se v Brně uskuteční druhý ročník ochutnávky národní značky perlivých vín "bublinky" od moravských a českých vinařů.

prohlédnout

AutenTICké prohlídky: Příběhy brněnských domů VI

6. 6. '26

Už šestý díl ze série stále vyprodaných komentovaných prohlídek s názvem Příběhy brněnských domů je zde!

prohlédnout

AutenTICké prohlídky: Neživá příroda v centru Brna

11. 6. '26

Sedm set milionů let pod našima nohama. Stopy dávných oceánů, jezer i řek. Svědectví chladného a suchého klimatu i katastrofálních povodní.

prohlédnout

Jóga pro babičky

6. 1. — 25. 6. '26

Jóga pro babičky je jemná jógová lekce určená především pro seniorky, případně pro ženy ve středním věku nebo začátečnice.

prohlédnout

B-Side Band 20 let – Jaromír Hnilička: Missa Jazz & Pavel Zlámal: Jazzové variace na svatováclavský chorál

28. 9. '26

B-Side Band slaví 20 let! A při takové příležitosti nesmí chybět stěžejní dílo, které ho provází od samého počátku.

prohlédnout