Kocour v botách

23. 9.

Že kočky na jeviště nepatří?

více informací do oblíbených



To vůbec není pravda, obzvlášť když jde o kocoura, co nosí boty a učí se francouzsky. A může vás vzít s sebou na dobrodružný výlet do světa opery!
V jednom domě na Žižkově bydlel Kocour. A taky plno myší. Kocour ale myši neměl rád a nechtělo se mu je chytat, vždyť číst knížky a učit se francouzsky je mnohem lepší zábava. Myši z toho měly radost, ale domovnici se to pranic nezamlouvalo a tak šup s milým kocourem na ulici, ať si hledá štěstí jinde. Ve stejném domě byla ševcovská díla. Jako učeň tu pracoval František, jenže ten taky raději než šití bot, snil s otevřenýma očima o světě za Žižkovem a dobrodružství v něm. Co ale s takovým učněm, a tak ho mistr taky vyhodil. Co si teď počne? „Pojď se mou, půjdeme do světa,“ ozval se mu za zády hlas. Kočka a mluví? Nakonec proč ne, ale přece nemůže jít bos, na cestách je plno nebezpečných věcí, a tak mu František dá své boty. A je tu Kocour v botách! A spolu s ním za dobrodruž­stvím vyrazí i děti, protože tato operní pohádka je určena speciálně pro ně.
Premiéra: 23. března 2018 v divadle Reduta

 

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.

tip na 12 akcí

Bizarní hmyz

13. 2. — 27. 9. '26

Návštěvníci uvidí, jak je hmyz přizpůsoben k přežití v různých prostředích a že hranice mezi krásou a bizarností je v přírodě často velmi tenká.

prohlédnout

RE_START

25. 2. — 7. 4. '26

Město není jen souborem ulic a budov. Je to živý organismus, který se neustále proměňuje — někdy plánovaně, jindy mimo oficiální scénáře.

prohlédnout

Varhaníci pro sv. Jakuba – Marek Nováček

22. 2. '26

Koncert v rámci řady benefičních koncertů na podporu náročné opravy kostela sv. Jakuba v Brně.

prohlédnout

Marcela Rusinko: Sběratelství

23. 2. '26

Druhá přednáška na téma Umění v praxi. Jak a proč se obklopovat uměním?

prohlédnout

Nová radnice – historie, sály

22. 2. '26

Mnozí z vás určitě Novou radnici už navštívili. Přijďte si ale prohlédnout historické sály s odborným výkladem průvodkyně.

prohlédnout

Sklep pod Novou radnicí

22. 2. '26

Historie Dominikánského náměstí a jeho podzemí s kapkou mincovnictví.

prohlédnout

SETKÁNÍ/ENCOUNTER

14. 4. — 18. 4. '26

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER vytváří prostor pro sdílení tvorby, zkušeností i inspirace mezi studenty, pedagogy a profesionály z divadelních škol z celého světa.

prohlédnout

Narvan v Mahenově divadle

8. 4. '26

Kapela NARVAN odehraje v Mahenově divadle neobyčejný příběh. S dechovou sekcí a s Milanem Nytrou za klávesami.

prohlédnout

Varhaníci pro sv. Jakuba – Anna Drobílková

22. 3. '26

Koncert v rámci řady benefičních koncertů na podporu náročné opravy kostela sv. Jakuba v Brně.

prohlédnout

Na činohru do Národního divadla po celý rok

1. 1. — 31. 12. '26

Činohra Národního divadla Brno (NdB) nabídne na jaře 2026 v divadle Reduta českou premiéru intimní a .ironické hry changes německé dramatičky Maji Zade

prohlédnout

Na balet do Národního divadla po celý rok

1. 1. — 31. 12. '26

Balet Národního divadla Brno v roce 2026 nabídne v rámci sezony 2025/2026 kombinaci romantické klasiky a moderní tvorby.

prohlédnout

Na operu do Národního divadla po celý rok

1. 1. — 31. 12. '26

Brněnská opera vstupuje do nové sezony s pestrým programem, který potěší milovníky klasiky i rodiny s dětmi.

prohlédnout