Podzimní festival vína Němčičky

22. 11. '25

Košt mladých vín a svatomartinských hus.

více informací do oblíbených



Jedná se o jedinečnou příležitost ochutnat mladá vína modrohorských vinařů a pochutnat si na svatomartinské huse, a to vše za doprovodu cimbálové muziky Lašár z Velkých Pavlovic! Skvělá možnost pro setkání se s přáteli nad svatomartinskými specialitami.
Těšíme se na vás!

Předprodej vstupenek ZDE.

Vstupenka obsahuje: vstup na akci, neomezená degustace vína, cimbálová muzika, sklenička na víno s logem Vinaři Němčičky na památku.

Oslavy spojené s uvedením Svatomartinského na trh nejsou žádnou novinkou posledních let. Naopak. Tradice Svatomartinského vína sahá až na dvůr císaře Josefa II., kdy bylo zvykem připíjet si na den svatého Martina poprvé novým vínem. V tento den totiž vinařům, kteří hospodařili u větších sedláků, končila služba. Její pokračování se na další rok dojednávalo při skleničce prvního vína z podzimní sklizně a nad hutnými pokrmy z pečené husy a koláči.

Vína z Moravy, vína z Čech

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.

tip na 12 akcí

Ženský víkend v srdci jižní Moravy

15. 5. — 17. 5. '26

Zveme vás na ženský víkend v srdci jižní Moravy, mezi vinice, kde se dá na pár dní vypnout hlava a odložit všechna „musím“.

prohlédnout

Putování vinicemi za víny VOC

6. 6. '26

Své vzorky vám nabídne celkem 10 vinařství z Velkých Pavlovic.

prohlédnout

Historický dětský den & Koncert skupiny Deloraine

30. 5. '26

Radostná rodina, z. s. vás srdečně zve na den plný dobrodružství, her a objevování pro celou rodinu!

prohlédnout

Noční otevřené sklepy aneb Víno v oranžovém 2026

4. 7. '26

Láká vás vůně vína a letní atmosféra pod hvězdami? Přijďte si vychutnat jedinečný večer plný skvělých chutí a moravské pohostinnosti.

prohlédnout

Den otevřených sklepů a státní svátek republiky

30. 5. — 31. 5. '26

Den otevřených sklepů a státní svátek republiky Kraví hora

prohlédnout

Letní víkendy u vinaře v Bořeticích

12. 6. — 31. 8. '26

Každý letní víkend bude v Bořeticích otevřený sklep.

prohlédnout

Zabijačka, aneb když jí předchází gořalky pálení

19. 6. '26

KAMIL PROKEŠ VINAŘSTVÍ Velké Pavlovice pořádá a srdečně zve na divadelní představení divadelního ochotnického spolku Kadet

prohlédnout

Den otevřených sklepů

30. 5. '26

Přijměte srdečné pozvání do malebného areálu sklepů Kraví hora v Bořeticích! Čeká vás bohatý program plný skvělého božského moku a příjemné atmosféry.

prohlédnout

Vinné léto s cimbálem ve Vinařství Buchtovi

4. 9. '26

Rodinné vinařství Buchtovi Vás srdečně zve na již tradiční společenskou akci s vínem...

prohlédnout

Trojka

28. 5. — 31. 7. '26

Přijměte pozvání do světa, kde plátno přestává být tichým svědkem a stává se hlasem emocí.

prohlédnout

Krajem vína – Májové putování okolím Modrých hor

16. 5. '26

Putování Modrými Horami s peckou na závěr

prohlédnout

Soutěž vín Modrohorská pecka

16. 5. '26

Dále se pak představí také Festival vinařů VOC Modré hory.

prohlédnout