V rámci komentované prohlídky s průvodcem se zde seznámíte s historickým vývojem budování městského opevnění a nahlédnete do útrob pěti věží.
V Prašné věži, která svůj název získala pro skladování střelného prachu v 18. století, můžete celé opevnění detailně prozkoumat pomocí 3D modelu. V sousedící Nové věži se seznámíte s expozicí dobové zbroje, kterou si můžete osobně vyzkoušet. Její střecha vám pak nabídne pohled do údolí z doposud neznámé perspektivy.
Denně v 9.30 a 13.30.
cca 1h a 45min. Sraz účastníků je vždy u radniční věže.
20 osob
| Plné vstupné | dospělí | 120 Kč |
| Snížené vstupné | děti 6 – 15 let, studenti, důchodci, držitelé průkazu ZTP a ZTP/P a držitelé senior pasů | 80 Kč |
| Rodinné vstupné | 2 dospělí + max. 3 děti 6 – 15 let | 320 Kč |
| Vstup zdarma |
děti do 6 let ZTP a ZTP/P děti do 15 let průvodce doprovázející skupinu 20 návštěvníků (dospělí, studenti, senioři) pedagogický dozor u organizovaných skupin předškolní a školní (ZŠ) mládeže nad 10 osob po předložení novinářského průkazu pro předložení průkazu pracovníci památkových ústavů |
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Každoročně se u příležitosti státního svátku 17. listopadu otevírají brány budov a úřadů města Znojma.
Slavnostní zahájení Znojemského adventu na Masarykově náměstí oznámí v 16:45 hod. rozsvícení velkého vánočního stromu a zapálení 1. svíce na adventním věnci.
Na speciální svatomartinské menu můžete dorazit také do Vinařství Nešetřil ve Znojmě.
Letos tomu bude 140 let, kdy se narodila významná znojemská osobnost, a to pan Josef Mareš, který byl historicky prvním starostou města Znojma.
Prodejní výstava originálních výrobků klientů Ateliéru Samuel a Dílny sv. Kláry při Oblastní charitě Znojmo.
Jak v historii a liturgii byli vnímáni jednotliví duchovní představitelé? Ze kterých se staly modly a ikony? Na uměleckou výstavu zaměřenou na díla a sbírky z církevních památek a kostelů z Polska, Běloruska, Ukrajiny i Ruska, můžete dorazit do Jihomoravského muzea ve Znojmě.
Jihomoravské muzeum ve Znojmě zve na novou výstavu, kterou ocení především děti.
V rámci dlouhodobé výstavy loutek je pro návštěvníky připravena přednáška o loutkách spojená s komentovanou prohlídkou celé výstavy v Alšovce.
Už 12. ročník tradičního setkání nejrůznějších cimbálových muzik opět zaplní Centrum Louka ve Znojmě.
Oslava mladých vín novošaldorfských vinařů, která se koná vždy nejbližší sobotu po dni sv. Martina (11.11.).
Tradiční oslava mladých vín vinařů z Nového Šaldorfa, která se koná vždy v sobotu, která vychází po svátku sv. Martina.
Načerpat vánoční atmosféru, nakoupit originální dárky a užít si kouzlo adventu můžete na jarmarku v Dobšicích.