Putování za horizont VIII: Jana Kolčářová, Chorvatský ostrov Brač

28. 2. '24   16:30 — 18:00

Přednáška věnována krásnému jadranskému ostrovu Brač

více informací do oblíbených



Víte, odkud pocházel bílý kámen na stavbu Diokleciánova paláce ve Splitu a na stavbě Bílého domu ve Washingtonu? Znáte odrůdu vína ,,malý plavac"?

To vše se můžete dozvědět na virtuální cestě po krásném jadranském ostrově Brač, kde navštívíme tajemnou Dračí jeskyni, zajímavé kláštery, působiště spisovatele Martina Kukučína, malebná městečka, jednu z nejkrásnějších pláží světa Zlatni rat, Vidovu goru a mnoho dalších impozantních míst. A neopomeneme ani gastronomické speciality. 

Mapa

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.

tip na 12 akcí

Vánoční čas s divadlem Loudadlo

22. 11. '25

Loutkoherecká skupina přiveze do Vyškova oblíbené Jůheláky.

prohlédnout

Čechomor

25. 11. '25

Originální pojetí české, moravské a slovenské lidové písně opět ve Vyškově.

prohlédnout

Dvojka

2. 12. '25

Divadlo Ungelt přiveze do Vyškova klasiku světového divadla.

prohlédnout

Vyškov v roce 1805

25. 11. — 26. 11. '25

Tradiční vzpomínková akce na události předcházející bitvě tří císařů.

prohlédnout

Talkshow V rytmu tance

3. 12. '25

Beseda Martiny Viktorie Kopecké, farářky Církve československé husitské a Zbigniewa Czendlika, římskokatolického kněze poprvé ve Vyškově.

prohlédnout

Ozvěny napoleonských válek v Bučovicích

22. 11. '25

Ukázky vojenského výcviku z dob napoleonských válek a bitevní ukázka. Vše v prostředí kolem zámku Bučovice.

prohlédnout

Tenkrát ve Slavkově 1805 (+220)

28. 11. — 29. 11. '25

Město Slavkov u Brna, nádvoří zámku i zámecký park se opět vrátí do atmosféry roku 1805. Přijeďte se podívat, jak to tam v době slavné bitvy vypadalo!

prohlédnout

Výstava Svět kostiček s dětskou hernou

1. 3. — 7. 12. '25

Přijďte obdivovat fascinující stavby z kostek a užít si den plný kreativity a zábavy do Slavkova u Brna.

prohlédnout

Exkurze na Slavkovské bojiště k 220. výročí bitvy u Slavkova

29. 11. '25

Zveme všechny milovníky historie, vojenské taktiky i krás jižní Moravy na mimořádnou exkurzi k 220. výročí bitvy u Slavkova – Bitvy tří císařů!

prohlédnout

Austerlitz 2025

29. 11. '25

220. jubilejní výročí bitvy u Slavkova, bitvy tří císařů - Austerlitz 2025. Buďte při rekonstrukci bitvy i vy.

prohlédnout

Pietní akt na Mohyle míru

30. 11. '25

Pietní akt, při kterém uctíme památku nejen vojenských, ale i civilních obětí bitvy.

prohlédnout

Saunová noc v Aqua v parku Kyjov

22. 11. '25

Zveme srdečně všechny příznivce zážitkového saunování na saunovou noc na motivy hudby Andrewa Lloyda Webbera.

prohlédnout