Přijďte se podívat, někteří zavzpomínat a popřípadě inspirovat.
Hanácké folklorní sóbor Trnka vás zve na výstavu, která proběhne v TIC Vyškov od 26. 2. - 8. 3. 2024.
Trnka je členem Folklorního sdružení České republiky a členem regionálního Hanáckého folklorního sdružení v Prostějově.
Během své práce se členové souboru přesvědčují o tom, že Haná má jedinečnou a bohatou kulturu, výrazně odlišnou od jiných moravských i českých národopisných oblastí. Na svých vystoupeních rozdává tuto zapomínanou krásu svému vnímavému publiku a tak obohacuje kulturní život nejen na Vyškovsku a na Hané, ale všude tam, kam soubor Trnka zavítá.
Výstava prodloužena do 21. 3. 2024
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Jubilejní recitál Štefana Margity s hosty Iris Moris (violoncello) a Karlem Vrtiškou (klavír) ve Vyškově.
Koncert vážné hudby s duchovním přesahem v kostele ve Vyškově.
Dovolujeme si vás pozvat na jubilejní 22. výstavu vín, kterou pořádá Spolek vinařů Dambořice.
Již 6. ročník Výstavy vín v Moravanech u Brna, tradiční ochutnávání nebodovaných vín z Jižní Moravy, ale i ze světa.
V sobotu od 14.00 hod. proběhne v KD v Kostelci 28. výstava vín.
Přijďte prodat krojovou součást, kterou nepotřebujete, nebo si přijďte vybrat tu, která vám doma chybí.
Výstavu Návrat vlků Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky je připravena v rámci projektu Prospective LIFE je k vidění od 9. 1. 2026 v Domě přírody Moravského krasu.
Již tradičně jste zváni na zimní den otevřených dveří v Arboretu Řícmanice.
Můžete zde ochutnat několik stovek tradičních odrůd, ale i těch velmi málo známých, jako je například Milia, Noria, Rosiana, Sylvánské červené, Váh, Sevar, Agni, Kofranka, Medea, Nativa a další.