Letošní novinkou na zříce...
Letošní novinkou na zřícenině hradu Cornštejn, která potěší zejména rodiny s dětmi, je pátrací hra "Poklad vzteklého pána" na motivy hradní pověsti o zatopeném bítovském kostele. Je přístupná v rámci návštěvnické trasy v ceně běžného vstupného, má 5 zastavení a její součástí je i senzomotorický chodníček.
Zřícenina stojí nedaleko Bítova a zrcadlí se ve vodách Vranovské přehrady, která právě letos slaví 90 let své existence. Toto kulaté výročí připomíná po celou sezónu projekt VRANOVSKÁ PŘEHRADA 90, na jehož programu se spolupodílí i Jihomoravské muzeum ve Znojmě, které zříceninu hradu Cornštejn spravuje.
https://www.facebook.com/muzeumznojmo
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Speciální menu s názvem "Vylovená přehrada" nabídne vyhlášená rodinná Restaurace U Tesařů v centru Bítova.
"Panoptikum recyklovaných zvířat a snů barona Haase" je celý název výstavy, která se usídlí na hradě Bítov od začátku června až do konce října 2025.
Každoročně vybírá Národní památkový ústav speciální téma, které propojuje desítky památkových objektů napříč celou Českou republikou.
Přelom října a listopadu bude na zámku Uherčice patřit tradiční lovecké tématice spojené se svátkem sv. Huberta, patrona všech myslivců a lovců.
Kdo se chce tak trochu bát, může vyrazit první listopadovou sobotu do Vranova nad Dyjí.
Prodej - BURZA - Bazárek ve Společenském domě ve Vranově nad Dyjí.
Správa NP Podyjí připravila další zajímavý program, tentokrát zaměřený na vojenskou historii s tématikou "BUNKRY V PODYJÍ".
Podzimní posvícení v Jevišovicích odstartuje už v pátek večer tancem krojované chasy.