Od 24. května až do konce...
Od 24. května až do konce návštěvnické sezóny 3. listopadu 2024 mohou návštěvníci impozantního barokního zámku ve Vranově nad Dyjí zhlédnout kromě několika návštěvnických okruhu také novou výstavu srovnávající historické a současné pohledy na Vranovský zámek. Vystaveny budou v zámecké galerii na 1. nádvoří (naproti pokladně). Národní památkový ústav, do jehož správy Státní zámek Vranov nad Dyjí patří, se tak přidává k projektu VRANOVSKÁ PŘEHRADA 90, který v roce 2024 připomíná výročí 90 let od dostavby Vodní nádrže Vranov a odstartování rekreačního vzestupu celé oblasti. Slavnostní vernisáž proběhne v pátek 24. 5. 2024.
https://www.facebook.com/zamekvranov
https://www.zamek-vranov.cz/cs/akce/104978-vranovsky-zamek-v-promenach-casu

Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Státní zámek Vranov nad Dyjí zve poslední květnovou neděli od 18 hod. na slavnostní poutní mši, která se bude konat v zámecké barokní kapli Nejsvětější Trojice.
Výstava Ruce tvoří historii zve návštěvníky do minulosti státního zámku Vranov nad Dyjí, kdy se jeho podoba proměňovala pod rukama řemeslníků a památkářů.
N zábavný pořad „Šmátrání v paměti“, kde vystoupí Josef Dvořák, můžete dorazit předposlední květnový čtvrtek do Společenského domu ve Vranově nad Dyjí.
Přijďte oslavit svátek všech dětí první červnový den do rodinného areálu v přírodě jménem V´RUN OFF´ PARK.
U příležitosti Evropského dne chráněných území proběhne oslava 35 let od vyhlášení Národní park Podyjí.
Správa NP Podyjí připravila speciální program, který je určen milovníkům vojenského opevnění, ale i široké laické veřejnosti.
Výstava je věnovaná krásám obcí ležících v ochranném pásmu národního parku, jejich cennému harmonickému obrazu v krajině a vnitřní malebnosti.
Městské lesy Znojmo se již popáté zapojují do celorepublikové akce s názvem "DEN OTEVŘENÝCH LESŮ" a zvou návštěvníky na nezapomenutelnou výpravu do lesa určenou nejen dospělým, ale i dětem.
V červnu se těšte na nejrůznější druhy steaků, které budou v nabídce po celý víkend.
Restaurace a penzion U Tesařů, společně se sesterským Hasičským pivovarem Bítov, zvou na své jarní farmářské trhy.
Výstava Příběh dřevěné hračky představí jedinečný soubor dřevěných hraček zapůjčených z Muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou.
Výstava představuje tvorbu autorky, která je charakteristická osobitým výtvarným projevem inspirovaným staroříšským koloritem.