Již XV. ročník oblíbené vinařské akce, kdy se v jaroslavických sklepních uličkách otevře od 12 hod. více než 20 sklepů a místní vinaři nabídnou až do nočních hodin veřejnosti nejen ochutnávky svých vín, ale i hudební program cimbálových muzik a další občerstvení.
Akci vždy doprovází sklepní inspektor Leopold Quaiss (významná vinařská osobnost, otec "pozdního sběru" na Moravě) se svou ženou Elisabeth v dobových kostýmech. Obchází jednotlivá vinařství, předává víchy a informuje návštěvníky o dějinách vína. Program startuje ve 12:00 hod. a chybět v něm nebude ani soutěž o velkou vinařskou cenu: 60 lahví Jaroslavického vína.
Během akce bude posílená autobusová doprava ze/do Znojma, a to včetně nočních spojů.
Spolek Jaroslavičtí vinaři je sdružení, které reprezentuje jak hobby vinaře, tak malovinaře i větší vinaře s produkcí až do 50 tisíc lahví vína.
https://www.facebook.com/vinari.jaroslavice
https://www.facebook.com/events/297848866263689

Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Krojovaná chasa ve Slupi – vinařské obci, která se původně jmenovala Čule – zve první červencový víkend na tradiční hody, kde nebudou chybět kroje, muzika a samozřejmě ani víno.
Po celý víkend čeká návštěvníky bohatý kulturní a společenský program i krojované tradice.
Cech vinařů Vrbovec i letos spouští na celou sezónu akci "Nenecháme vás na suchu! ANEB Hledej žluté kolo, najdeš otevřený sklep".
U příležitosti oslavy 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů je pro návštěvníky ve Vrbovci připraven bohatý kulturní program.
Trošku opožděný Dětský den a trošku urychlené zahájení prázdnin, ale za to naprosto přesné otevírání Vrboveckého koupaliště.
Travnatá louka u vrboveckého letního koupaliště se promění ve filmové hlediště.
Cech vinařů Vrbovec zve v letních měsících nejen do vinných sklípků označených žlutých jízdním kolem, ale i na výlet k vyhlídkovému altánu uprostřed vinic, kde se o příjemné občerstvení postará speciální vinařské bistro.
Zámek v Břežanech, který slouží jako domov pro osoby se zdravotním postižením, zve poslední červnovou neděli na Duhový den – slavnost plnou přátelských setkání, kultury i tvořivosti.
Hevlínské drezíny zvou na novou sezónu, která odstartuje 5. května a potrvá (podle počasí) do konce září 2026.
Hudba na vinicích je originální letní festival současné populární hudby, který spojuje hudbu a víno v jedinečném prostředí.
Hudba na vinicích je originální letní festival současné populární hudby, který spojuje hudbu a víno v jedinečném prostředí