Víte, že jeden z pavilonů z brněnského výstaviště je v Brně přestěhovaný jinam?
Že brněnský rozhlas vysílal z unikátní kamenné budovy, zatímco v Praze ještě používali skautský stan? A že k praotcům brněnského rozhlasu patří legendární „Kristián“ Oldřich Nový? Podívejte se na Brno s novou perspektivou. Perspektivou rozhlasových vln. Je to přesně 100 let, co začalo pravidelné rozhlasové vysílání z Brna. A to je příležitost vypravit se s odborným výkladem za malou částí rozhlasové historie. Navštívíme dvě střechy s výjimečným výhledem. A půjdeme stejnými místy, jako kráčely dvě legendy. Na střeše Zemského domu, kde kdysi vysílal Oldřich Nový, se vrátíme k začátkům rozhlasového vysílání, a na střeše budovy brněnského rozhlasu půjdeme místy, která obdivoval slavný Le Corbusier při návštěvě Brna. Fotoaparáty s sebou!
Poděkování patří Krajskému úřadu Jihomoravského kraje, který nám umožnil vstup do prostor.
Poznámka: Okruh není bezbariérový, vyžaduje výstupy po schodišti a překonání nerovností. Současně platí možnost odložení prohlídky v případě nepříznivého počasí.
Trasa: Žerotínovo náměstí – Beethovenova
Délka programu: 2-3 h
Trasa není vhodná pro osoby se sníženou pohyblivostí a pro ty, kteří trpí závratěmi.
Průvodci: Miloš Šenkýř
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Koncert v rámci řady benefičních koncertů na podporu náročné opravy kostela sv. Jakuba v Brně.
Láskyplný příběh vycházející z knižní předlohy Louve (Vlčice) francouzské spisovatelky a ilustrátorky Fanny Ducassé obohacený citacemi básní Jana Skácela a Františka Halase.
Kdo by netoužil po pravé lásce… výjimkou není ani stárnoucí pan Vok z Rožmberka, ale najít ji zatím nedokázal.
Inscenace se snaží humorně poukázat na problematiku sociálních sítí, kde stále více pozornosti a „spotlightu” dostávají osoby bez jakékoliv odbornosti.
Někdejší nouzová kolonie a dnes unikátní brněnská čtvrť Kamenná kolonie slaví stovku.
Ovlivňuje stále 125 let stará vražda Anežky Hrůzové dnešní světovou politiku?
Víno je pro mě láskou, životním stylem a neustálou výzvou k novému poznání, studiu a pokoře.
Srdečně vás zveme na slavnostní večer plný výjimečných vín, skvělé atmosféry a jedinečného hudebního zážitku.
Klasická pohádka ve verších – jako jedna velká básnička, kterou napsal Josef Kainar – v podání tří herců a sedmi loutek.
Klasická pohádka ve verších – jako jedna velká básnička, kterou napsal Josef Kainar – v podání tří herců a sedmi loutek.