Oblíbený zámek ve Vranově...
Oblíbený zámek ve Vranově nad Dyjí se v polovině srpna promění v pomyslný zámek Šípkové Růženky. Prohlídky se zaměří na květiny (zejména růže) a květinovou výzdobu v interiérech i exteriérech barokního zámku. Probíhat zde bude velká rodinná soutěž, ve které budou soutěžit týmy (maminky, babičky, tetičky s dětmi) o ocenění pro nejlepší domácí limonádu či dezert (předem doma připravené) a přímo na zámku pak i o nejlepší květinovou vazbu. Hlasovat přitom budou sami návštěvníci zámku, kteří obdrží ke každé vstupence hlasovací lístek a rozhodnou tak o titulu "Růžová královna". Nejen děti se mohou těšit také na kejklířská představení a růžový fotokoutek. V zámecké vinárně se bude podávat růžové víno a točit růžová zmrzlina. Do růžového budou v tento den oblečeni i průvodci...
Akce je novinkou roku 2024. Tento nultý ročník navazuje na dávnou tradici Růžových slavností, jejichž původ sahá daleko do minulosti. V polovině 19. století hraběnka Helena Mniszková na svůj svátek 18. srpna nechávala vybrat 21 mladých a nadaných dívek z okolních vesnic ve Vranovském panství. Výbor následně vybral 3 nejúspěšnější a z nich hraběnka vybrala "Růžovou královnu".
https://www.facebook.com/zamekvranov
https://www.zamek-vranov.cz/cs/akce/104979-ruzove-slavnosti-na-vranovskem-zamku

Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Výstava Ruce tvoří historii zve návštěvníky do minulosti státního zámku Vranov nad Dyjí, kdy se jeho podoba proměňovala pod rukama řemeslníků a památkářů.
Oživené divadelní prohlídky na státním zámku Vranov nad Dyjí přinášejí v letní sezóně 2026 napínavý příběh inspirovaný románem Alexandra Dumase Muž se železnou maskou.
Na netradiční letní prohlídku veřejnosti běžně nepřístupných prostor zve barokní zámek ve Vranově nad Dyjí.
Gongový koncert, během kterého rozezní 17 gongů nádherné prostory zámku ve Vranově nad Dyjí.
Jako doprovodný program Růžových slavností na státním zámku Vranov nad Dyjí si můžete druhou červencovou sobotu užít originální rokokový piknik.
Oblíbený zámek ve Vranově nad Dyjí se na v polovině července promění v pomyslný zámek Šípkové Růženky.
Zábavné odpoledne plné her, soutěží a atrakcí pro děti všech věkových kategorií se bude konat druhou červnovou sobotu od 15 hod.
Pevnostní muzeum Vranov tvoří dva objekty bývalého válečného pohraničního opevnění ze 30. let 20. století a navazující krátká naučná stezka vedoucí k dalšímu objektu.
O prázdninách vyráží rozhlasová stanice Frekvence 1 za svými posluchači na tradiční roadshow po českých kempech.
17. ročník oblíbené akce se spoustou atraktivních letních a extrémních sportů na suchu i ve vodě zaplní první červencové úterý Vranovskou pláž a nabídne opět program pro celou rodinu.
Na letní hudební večer můžete dorazit předposlední červnovou sobotu do Vranova nad Dyjí.