Krásný, profesionální, obdivuhodný a dojemný zároveň. Takový je vždy Slavností koncert Mozartových dětí. Proč?
Protože v orchestru hrají nejen filharmonici, ale také nejtalentovanější žáci uměleckých škol z celé jižní Moravy. A jsou tak skvělí, že na výsledku to poznáte jen vizuálně: mladí totiž hrají v tričkách, ne ve fraku.
V rámci Roku české hudby se letos můžete těšit na díla Bedřicha Smetany a především na Beethovenovu Symfonii č. 9.
Talentový festival Mozartovy děti pořádá Filharmonie Brno ve spolupráci se ZUŠ Smetanova 8 za podpory Jihomoravského kraje a města Brna již 15 let.
Cílem projektu je nalákat do fantastického světa hudby děti a mládež všech věkových kategorií a dát prostor ostříleným nadaným žákům vystoupit před plným sálem a pomáhat těm nejmenším nalézt jejich vlastní hudební schopnosti a cítění, zkrátka objevit jejich hudební já.
Program koncertu
BEDŘICH SMETANA
Vltava, symfonická báseň z cyklu Má vlast
Louisina polka (arr. Iša Krejčí)
Jiřinková polka (arr. Iša Krejčí)
Ze studentského života (arr. Iša Krejčí)
Bettina polka (arr. Jiří Hudec)
Česká píseň
LUDWIG van BEETHOVEN Symfonie č. 9 d moll op. 125 IV. věta (Presto)
Romana Kružíková soprán
Jarmila Balážová alt
Peter Berger tenor
David Szendiuch bas
Pěvecký sbor Gaudeamus a mladí Mozarti
sbormistryně Dagmar Karasová
Filharmonie Brno a mladí Mozarti
dirigent Robert Kružík
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Činohra Národního divadla Brno (NdB) nabídne na jaře 2026 v divadle Reduta českou premiéru intimní a .ironické hry changes německé dramatičky Maji Zade
Balet Národního divadla Brno v roce 2026 nabídne v rámci sezony 2025/2026 kombinaci romantické klasiky a moderní tvorby.
Brněnská opera vstupuje do nové sezony s pestrým programem, který potěší milovníky klasiky i rodiny s dětmi.
Kdo by netoužil po pravé lásce… výjimkou není ani stárnoucí pan Vok z Rožmberka, ale najít ji zatím nedokázal.
Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER vytváří prostor pro sdílení tvorby, zkušeností i inspirace mezi studenty, pedagogy a profesionály z divadelních škol z celého světa.
Koncert v rámci řady benefičních koncertů na podporu náročné opravy kostela sv. Jakuba v Brně.
Někdejší nouzová kolonie a dnes unikátní brněnská čtvrť Kamenná kolonie slaví stovku.
Kapela NARVAN odehraje v Mahenově divadle neobyčejný příběh. S dechovou sekcí a s Milanem Nytrou za klávesami.
Klasická pohádka ve verších – jako jedna velká básnička, kterou napsal Josef Kainar – v podání tří herců a sedmi loutek.
Klasická pohádka ve verších – jako jedna velká básnička, kterou napsal Josef Kainar – v podání tří herců a sedmi loutek.