Slovácko na dlani

22. 6. '24

Přijďte ochutnat, jak chutná malebné Slovácko. Ve skleničce a za doprovodu folklorních souborů a cimbálových muzik.

více informací do oblíbených



A to vše přímo u jedné z nejstarších viničních tratí v Česku – Pod Starým hradem.

Představí se:

  • Vinum Moravicum
  • Zámecké vinařství Bzenec
  • Víno Blatel
  • Vinné sklepy Skalák
  • Vinný dům Bzenec
  • Štěpán Maňák
  • Vinařství Kněží hora
  • Vinařství Spielberg
  • Vinařství Dufek
  • Rodinné vinařství Košut
  • Agrolip
  • Císařské sklepy Horák
  • Vinařství Florian


Video pozvánka

Spojili jsme se s Bzeneckým folklorním festivalem (20.–23. 6. 2024, FB událost). Proto se těšte jak na vystoupení dětí, tanečních souborů, tak od 20.00 hod. i na besedu u cimbálu. Vstupné se neplatí! Prodej vína je možný i platební kartou.

Jak se k nám dostanete?
Z náměstí nebo od zámku, je to jen 10-15 min. volné chůze kolem sokolovny a Fürstovy vily na Horním náměstí. Využít můžete i turistické značení, od vlakového nádraží vás přes Nám. Svobody ke schodišti zavede žlutá turistická značka. Pokud jste na kole, z Moravské vinné stezky je potřeba zahnout v Bzenci na modrou a nebo využít místní navigace ke kapli sv. Floriana a sv. Šebestiana. Autem je nejsnadnější příjezd ulicí Vinařů, polní cesta vás zavede až téměř ke kapli. Doporučujeme však parkovat na některém z blízkých parkovišť (u zámku, u prodejny COOP a vyběhnout si nahoru schodištěm středem vinice.

Akce se koná za podpory Vinařského fondu ČR.

Vína z Moravy, vína z Čech

Co zrovna frčí u nás na jižní Moravě?

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.

tip na 12 akcí

Sunset & friends na Staráku

24. 7. '26

Jedinečný koncept taneční hudby s atmosférou zapadajícího slunce. Letní párty jako na Ibize. Víno, drinky, občerstvení a "vajb"nad Bzencem.

prohlédnout

Palo Hoďa na Staráku

8. 8. '26

římo ve vinohradu nad Bzencem, na jedné z nejstarších viničních tratí pod Starým hradem. Můžete si přijít vybrat z melodií, které se zrodili za posledních 100 let.

prohlédnout

Léto u bzeneckých vinařů

30. 5. — 20. 9. '26

Od konce května do konce září se můžete těšit na služby otevřených sklepů.

prohlédnout

Vína ze zámků

15. 8. '26

Mezinárodní přehlídka zámeckých vinařství a bohatý doprovodný program.

prohlédnout

Výroční koncert DH Vracovjáci a otevřené sklepy

11. 7. '26

DH Vracovjáci Vás srdečně zve na svůj Výroční koncert, který se uskuteční v sobotu 11. 7. 2026 od 17.00 v areálu vinných sklepů Baráky.

prohlédnout

Zarážání hory

8. 8. '26

Zarážání hory v Polešovicích ve vinici Nové Hory

prohlédnout

Prune

18. 7. '26

Strážnické kulturní léto 2026

prohlédnout

Šarovec

12. 7. '26

Strážnické kulturní léto 2026. Vystoupení dechové kapely z Hluku na náměstí Svobody ve Strážnici.

prohlédnout

Blues pod strážní věží

17. 7. '26

Příznivci hudebního stylu rockblues se mohou těšit na již 6. ročník této speciální akce na Zahradě u sv. Martina.

prohlédnout

Za vinařem do Polešovic

12. 6. — 20. 9. '26

Letní víkendy u polešovických vinařů

prohlédnout

Den vinařů – od cimbálu k rocku

1. 8. '26

Den vinařů – od cimbálu k rocku

prohlédnout

Když vinaři dělají totéž

11. 7. '26

Když vinaři dělají totéž, není to totéž… Ochutnat víno umí každý.

prohlédnout