26. Žalmanův folkový Kyjov 2024

12. 7. '24   17:00

Pokračujeme v dlouholeté tradici tohoto proslulého festivalu plného skvělé muziky, kouzelné přátelské atmosféry a velkých legend folku.

více informací do oblíbených



Pokračujeme v dlouholeté tradici tohoto proslulého festivalu plného skvělé muziky, kouzelné přátelské atmosféry a velkých legend folku. Letošní ročník bude hostit takové folkové hvězdy jako je PAVEL ŽALMAN LOHONKA, TRAPEŘI S ROBERTEM KŘESŤANEM, JINDRA KEJAK, KOLIBŘÍKŮV ÚLET, trio starého dobrého NEREZU. Přímo město Kyjov bude reprezentovat skvělá kapela ROMERO BAND.

Program letošního ročníku:

  • 17:00 ROMERO BAND  - folková kapela z Kyjova
  • 18:00 TRAPEŘI S ROBERTEM KŘESŤANEM - legendární brněnská skupina ze sedmdesátých let minulého století - první kapela Roberta Křesťana, který v roce 2021 obdržel Cenu Anděl za celoživotní přínos a byl uveden do Síně slávy APH! Trapeři oprášili staré písničky a na scéně se v novém obsazení znovu objevili v roce 2008.
  • 19:20 ŽALMAN & SPOL - česká folková legenda Pavel Žalman Lohonka, který těší svým hlasem i texty publikum už přes půl století, patron festivalu Žalmanův Kyjov.
  • 20:30 JINDRA KEJAK - český písničkář Jindra Kejak se na folkových scénách pohybuje od roku 1996. Větší „boom“ ale zaznamenal v roce 1999, kdy zvítězil na Plzeňské portě a zahájil spolupráci se Zdeňkem Vřešťálem a Víťou Sázavským z kapely Nerez.
  • 21:30 KOLIBŘÍKŮV ÚLET - kapela Kolibříkův úlet hraje směsici žánrů a stylů, zároveň je ovšem pionýrem v žánru, který nazývá TraumaFolk. O sobě říkají „Naše muzika je plná emocí, vášně, lásky, ale také srandy a humoru."
  • 22:40 NEREZ TRIO - skupina Nerez trio je volným pokračováním legendárních Nerez se Zuzanou Navarovou. V programu uslyšíte klasické hity Nerez Do posledního dechu, Javor, Černá voda nebo Já s tebou žít nebudu.

Vstupné v předprodeji do 7. 7. 2024 za 350 Kč, od 8. 7. 2024 za 380 Kč

Co zrovna frčí u nás na jižní Moravě?

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.

tip na 12 akcí

Žalmanův folkový Kyjov 2026

10. 7. '26

Srdečně vás zveme do areálu letního kina na již 28. ročník této akce.

prohlédnout

Předčítání se Sushenkou (Kyjov)

12. 7. '26

Přijďte si do Pražírny v Kyjově poslechnout Červenou karkulku - klasický příběh, který nikdy nezestárne.

prohlédnout

Kyjov v devíti stoletích

3. 7. — 13. 9. '26

Vlastivědné muzeum Kyjov vás srdečně zve na výstavu.

prohlédnout

20. ročník Galerie rulandských vín v ČR

8. 8. '26

Výstava burgundských odrůd - RB, RŠ, RM a CHA

prohlédnout

XXVII. Hello Jazz Weekend v Kyjově

16. 7. — 18. 7. '26

Zveme všechny milovníky jazzu na koncerty do Kyjova.

prohlédnout

Festival plný chutí - Kyjov

18. 7. '26

Kyjov chystá na červenec pěkně chutný zážitek! V sobotu 18. července se náměstí promění v jedno velké kulinářské jeviště.

prohlédnout

Podvečerní prázdninový koncert v Kyjově

24. 7. '26

Přijďte si užít před radnici letní večer s živou hudbou!

prohlédnout

Den otevřených sklepů ve Vinařství Dufek

15. 8. '26

Srdečně vás zveme na 7. ročník Dne otevřených sklepů, který se uskuteční v sobotu 15. srpna 2026 v areálu Vinařství Dufek, a to od 10.00 hod.

prohlédnout

Když vinaři dělají totéž

11. 7. '26

Když vinaři dělají totéž, není to totéž… Ochutnat víno umí každý.

prohlédnout

U vína při měsíčku

18. 7. '26

Již 8. ročník nočních otevřených sklepů při svíčkách s nabídkou vín vlkošských vinařů a doprovodného zpěvu mužského sboru.

prohlédnout

Zarážání hory

22. 8. '26

Tradiční vinařská slavnost na ukončení prací na vinici.

prohlédnout

Vína na mlatevni v Sobůlkách

1. 8. '26

Prezentace vín sobůlských vinařů

prohlédnout