Velká divočina v nejmenším národním parku

6. 10. '24   9:00

Správa Národního parku Po...

více informací do oblíbených



Správa Národního parku Podyjí připravila pro rok 2024 opět řadu poznávacích vycházek a komentovaných exkurzí pro veřejnost zaměřených na cennou a mimořádně pestrou faunu i flóru, ale i na historii území, na kterém se od roku 1991 rozprostírá Národní park Podyjí. V neděli 6. října pojďte společně s pracovníky Správy NP Podyjí a sousedního Nationalpark Thayatal prozkoumat klidové zóny rakouského národního parku. Účastníky čeká tajemná a divoká krajina západního okraje NP se strmými útesy a nádhernými výhledy na klikatý kaňon řeky Dyje, ale také ohlédnutí za historickými vztahy obou zemí. 

Sraz je v 9:00 hod. na náměstí v Hardeggu. Trasa bude dlouhá cca 10 km a povede středně náročným až náročným terénem. 
Vedoucí: Claudia Waitzbauer (NP Thayatal) & Jan Kos (Správa NP Podyjí).

Z důvodu limitovaného počtu účastníků (15 z české a 15 z rakouské strany) je nezbytné se písemně přihlásit na adrese info@nppodyji.cz od 10. 9. do 2. 10. 2024. Rezervace bude provedena dle času došlých přihlášek.

https://www.nppodyji.cz 

https://www.facebook.com/nppodyji 

https://www.nppodyji.cz/calendar/velka-divocina-v-nejmensim-narodnim-parku-1 

Akce převzata z portálu www.znojmoregion.cz.

Co zrovna frčí?

A tady už jste byli?

Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.

tip na 12 akcí

Výstava "Ruce tvoří historii" na Vranovském zámku

2. 4. — 31. 10. '26

Výstava Ruce tvoří historii zve návštěvníky do minulosti státního zámku Vranov nad Dyjí, kdy se jeho podoba proměňovala pod rukama řemeslníků a památkářů.

prohlédnout

Za žábami a čolkem dravým kolem Podmolí

25. 4. '26

V sobotu 25. dubna pořádá NP Podyjí vycházku za žábami a čolkem dravým do okolí Podmolí.

prohlédnout

Vítání ptačího zpěvu v Podyjí

25. 4. '26

Již 35. ročník akce se uskuteční poslední dubnovou sobotu. Těšit se můžete na jedinečnou jarní vycházku pod vedením zkušených ornitologů, během které společně přivítáte návrat ptačího zpěvu do naší krajiny.

prohlédnout

Zážitková procházka: Les na talíři

2. 5. '26

Vyrazte na jarní vycházku lesem.

prohlédnout

Ochutnávkový stánek Znovínu na vinici Šobes

3. 4. — 30. 9. '26

Ochutnávkový stánek na vinici Šobes vás zavede do srdce Národního parku Podyjí, kde se na slunném svahu nad meandrem řeky Dyje rozkládá jedna z nejvýznamnějších vinic Evropy. 

prohlédnout

Den otevřených lesů

23. 5. '26

Městské lesy Znojmo se již popáté zapojují do celorepublikové akce s názvem "DEN OTEVŘENÝCH LESŮ" a zvou návštěvníky na nezapomenutelnou výpravu do lesa určenou nejen dospělým, ale i dětem.

prohlédnout

Hnanické otevřené sklepy

25. 4. '26

Další ročník oblíbené vinařské akce, kdy se veřejnosti otevře více než dvacítka vinných sklepů v Hnanických sklepních uličkách a místní vinaři nabídnou na tři stovky vzorků vín.

prohlédnout

Květinové trhy v Blížkovicích

3. 5. '26

Náměstí v Blížkovicích zaplní od 10 do 15 hod. tradičně první květnovou neděli řemeslné trhy s ručně vyráběnými výrobky, kreativními dílničkami a bohatým občerstvením.

prohlédnout

Jak fungují koně v lese?

9. 5. '26

Komentovanou vycházku do přírody v lokalitě Pastviska u Havraníků slibuje program, který pro Vás připravila Správa Národního Parku Podyjí.

prohlédnout

Farmářský trh v Bítově

23. 5. '26

Restaurace a penzion U Tesařů, společně se sesterským Hasičským pivovarem Bítov, zvou na své jarní farmářské trhy.

prohlédnout

Ochutnávkový stánek Znovínu v Havraníkách

3. 4. — 30. 9. '26

Vydejte se z Louckého kláštera ve Znojmě po cyklostezce směrem k vinici Šobes a přibližně v polovině cesty objevíte malebnou vinařskou obec Havraníky.

prohlédnout

Den země v Popicích u Znojma

22. 4. '26

Na rozmanitý program k oslavám mezinárodního Dne Země zvou i Popice u Znojma.

prohlédnout