První z letošních workshopů představí techniky zpracování tvrdých živočišných tkání v pravěku.
Můžete se těšit na ukázky různých materiálů jako jsou parohy, rohy, kosti, kopyta, mušle a zuby a také na rozličné techniky s těmito materiály spojenými jako jsou řezání, vrtání, rytí, broušení či škrábání. Tyto techniky si budete moci vyzkoušet na vlastní kůži.
K vidění budou ukázky hrotů, harpun, šperků, jehel, kostěných šídel, háčků na ryby, nášivek, korálků, parohové palice, mlaty, kladívka a další nářadí a nástroje.
Lektoři: Jan Tonda Půlpán, Petr Rajnoch
Akce je zahrnuta do běžného vstupného muzea. Všechny aktivity zmíněné v popisu akce nemusí probíhat souběžně.
Změna programu vyhrazena.
Na akci bude pořizován fotografický a audiovizuální záznam. (GDPR).
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Chtěli bychom ve svátečním čase znovu umožnit krátké zastavení u prací autorů, kteří v minulosti v Galerii Závodný vystavovali.
Jste milovníci sushi? Pak si nesmíte nechat ujít naše sushi úterý v Hotelu Ryzlink.
Série degustací a ochutnávek vín od mikulovských vinařů.
Fašank v Mikulově přinese kromě gastronomických zážitků i bohatý kulturní program s ochutnávkou vín.
Jste milovníci sushi? Pak si nesmíte nechat ujít naše sushi úterý v Hotelu Ryzlink.
Jste milovníci sushi? Pak si nesmíte nechat ujít naše sushi úterý v Hotelu Ryzlink.
Ochutnáte 6 vzorků (vzorek – 0,5 dcl), které doprovodíme degustačním soustem z výrobků z domácích farem z blízkého okolí.
Ochutnáte 6 pečlivě vybraných vzorků vín (0,5 dcl) z našeho portfolia doplněných malým degustačním soustem.