Komentovaná prohlídka výstavy ke 185. výročí příjezdu prvního vlaku do Břeclavi, modelové kolejiště, vlaky a lokomotivy, historie trati a další.
Přesně před 185 lety přivítali nejenom břeclavané první parní lokomotivy Moravii a Austrii, které slavnostně otevřely úsek Severní dráhy císaře Ferdinanda z Vídně do Břeclavi. Městské muzeum a galerie Břeclav si k tomuto výročí připravilo výstavu „Tak k nám přivezli Ferdinanda“. Tři nedělní odpoledne navíc nabídnou možnost komentované prohlídky výstavy. Výstavou provázejí autoři vystavených modelů.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Zveme Vás na výstavu černobílých fotografií do břeclavské synagogy!
Výstava výtvarných a grafických prací žáků Soukromé střední průmyslové školy Břeclav.
Zveme Vás na společné zahájení cyklosezóny na Lichtenštejnských stezkách.
Od dubna se ve Velkých Bílovicích rozjíždí jedinečná vinařská událost, která láká znalce vín i milovníky příjemných okamžiků.
Nechte se inspirovat předvánoční atmosférou v unikátním prostředí vinařství.
Návštěvníci se mohou těšit nejen na ochutnávku typických moravských vín, ale také vinařských rarit od našich slovenských a rakouských sousedů.
Spolek Vinaři z Rakvic srdečně zve všechny příznivce a milovníky moravského vína do vinařské obce Rakvice na již 19. ročník akce Den otevřených sklepů.
Sdružení Hlohoveckých vinařů vás srdečně zve na tradiční Velikonoční výstavu vín v Hlohovci, od 10.00 do 22.00 hod.