Těšíte se na podzimní náladu a hru barev? Hřbitovy jsou často jako malá arboreta, najdeme v nich spousty zajímavých okrasných dřevin.
Společně si projdeme druhý největší hřbitov v Brně, kde najdeme množství druhů pěstovaných i zplaňujících a popovídáme si o jejich ekologii, symbolice i okrasném využití.
Zmíníme se též o některých významných osobnostech, které zde odpočívají, a nevynecháme ani konečně rekonstruovanou obřadní síň architekta Ivana Rullera.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Představení Hey, Earth! vás zve na cestu do světa, kde se mísí pohybové divadlo, nový cirkus a vizuální umění.
Kostel Nanebevzetí Panny Marie je jedním z nejkrásnějších a nejpůsobivějších kostelů v Brně. V rámci projektu Brno a jeho chrámy jej můžete navštívit každou neděli od 14 do 18 hodin, připravili jsme ale také prohlídku pro ty, kteří by se rádi dozvěděli ještě více.
Další letní večer před námi! Pojď si vychutnat příjemné posezení s malováním na plátno, drinkem a tapas.
Kino Art letos opět vyráží na prázdniny na zahradu Vily Löw-Beer, kde vám každý pátek bude pod hvězdným nebem promítat artovky, letní hity i klasiky.
Hana a Petr Ulrychovi jako protagonisté týmu Javory a Javory beat působí na naší hudební scéně už desítky let.
Taneční škola Balladine pořádá v Brně tři letní taneční příměstské tábory pro děti od 3 do 10 let.
Open Air Open Stage – jediný open stage pod širým nebem v Brně!
Brněnský baletní soubor vstupuje do nové sezony s výraznými uměleckými počiny, beneficí i účastí na prestižních akcích.
Brněnská opera vstupuje do nové sezony s pestrým programem, který potěší milovníky klasiky i rodiny s dětmi.
Přirozené a smysluplné spojení dvou kulturních institucí působících v blízkosti Moravského náměstí vyústilo do společného projektu Scalního letňáku: Janáček.