V rámci Mezinárodního dne...
V rámci Mezinárodního dne archeologie, který letos připadá na neděli 6. října, je pro návštěvníky Jihomoravského muzea ve Znojmě v budově Minoritského kláštera připraven program s archeo-paleontologickou tematikou. Budete mít možnost se setkat také s dinosaury a další prehistorickou zvěří. Dobrodružství a novinky z oboru přinesou odborné přednášky a kreativní aktivity pro děti i dospělé. Na programu od 13 do 17 hod. bude např. vzpomínková přednáška archeoložky Alena Nejedlé k 60. výročí výzkumu v Těšeticích a dobrodružná přednáška paleontologa Václava Paclíka "Do pravěku a zpátky" o tvorech, kteří se toulali po naší planetě před stovkami milionů let. Zároveň bude v přízemí kláštera probíhat program pro děti, které se mohou těšit na kreslení dinosauřích stínů, divoké malování nafukovacími balónky, dinosauří ťapky a další.
https://www.facebook.com/muzeumznojmo

Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Unikátní výstava ze soukromé sbírky Marie Maderové ze Šanova, která návštěvníky provede světem hraček napříč několika generacemi.
Na pohodové hudební odpoledne s DJs z rádia Bojler room můžete dorazit předposlední červnovou sobotu do pivovaru Old Cock Na Valech.
Pivovar Old Cock ve Znojmě slaví 3. narozeniny.
Znojmo ve staletích je komentovaná procházka historickým centrem města, zaměřená na jednotlivá staletí od středověku po moderní dobu.
Putování po klášterech je komentovaná prohlídka, která návštěvníky zavede do bývalých klášterů v centru města.
Komentovaná procházka historickým centrem města, která vás provede jednotlivými obdobími od středověku až po moderní dobu.
V rámci oslav 800 let od založení Znojma králem Přemyslem Otakarem I. bude slavnostně zahájena komorní venkovní výstava, která návštěvníkům přiblíží dynamický příběh nejstaršího středověkého města jižní Moravy.
Stálá výstava Jihomoravského muzea ve Znojmě na Znojemském hradě.
Přijďte si užít zábavný prázdninový program pro celou rodinu v prostorách Znojemského hradu.
Už 14. ročník oblíbené akce, kdy ulice města Znojma zaplní na několik dnů divadlo, hudba a cirkus.
Vydejte se během procházky historickým centrem Znojma do Karolininých sadů, kde i letos otevřel svou sezonu degustační stánek Rajská vinice spravovaná Vinařství LAHOFER.