Zažijte kouzlo zimních večerů v našem jedinečném světelném parku na Špilberku!
Tisíce světel přetvoří hrad na oázu inspirace s motivy brněnské historie, středověkých rytířů a legend. Vstupte do zářícího světa plného interaktivních instalací a soch, kde světla vyprávějí příběhy naší minulosti i budoucnosti. Na Špilberku vás čeká výjimečný zážitek, který okouzlí návštěvníky všech věkových kategorií.
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Kam v Brně za vínem? No přece na Špilberk! Pojďte s námi odstartovat blížící se sezónu na hradě Špilberk.
ALBAN BERG Houslový koncert „Památce anděla“ RICHARD STRAUSS Život hrdinův, symfonická báseň op. 40
Pivnice, knajpy, hospůdky, nálevny… Už ve středověku krčmy a hostince nesloužily pouze k nasycení a napojení svých návštěvníků, ale měly také nezastupitelné místo ve společenském životě.
Taneční oslava 100. výročí Janáčkovy ikonické skladby
Fotografický soubor třiceti velkoformátových portrétů se zaměřuje na ženy, jejichž profesní i osobní život je úzce spjat s Brnem a propoje ženy různých generací a profesních zkušeností.
Jóga pro babičky je jemná jógová lekce určená především pro seniorky, případně pro ženy ve středním věku nebo začátečnice.
Jen několik dní před státním svátkem, který nese název “Den vítězství” na připomínku ukončení druhé světové války, se vrátíme se v čase do období okupace.
Co to jsou bestiáře? Jedná se o encyklopedie či slovníky, obsahující popisy skutečných, ale také bájných zvířat a lidí a nejrůznějších podivuhodných netvorů.
Koncert v rámci řady benefičních koncertů na podporu náročné opravy kostela sv. Jakuba v Brně.
Návštěvníci uvidí, jak je hmyz přizpůsoben k přežití v různých prostředích a že hranice mezi krásou a bizarností je v přírodě často velmi tenká.
Už potřetí jsme pro Vás připravili naprosto ojedinělou prezentaci přírodovědných pracobviˇšť MZM v rámci Dne Země 2026!