Druhý prosincový víkend s...
Druhý prosincový víkend se na hradě Bítov opět uskuteční speciální Vánoční prohlídky. Část vánočně vyzdobeného 1. patra hradního paláce si budou návštěvníci procházet sami se zapůjčeným vánočním textem za dozoru průvodců. Prohlídka bude již tradičně ukončena v panské hradní kuchyni, kde návštěvníky čeká malé vánoční občerstvení v podobě cukroví, punče a svařeného vína. Kastelán nabídne k zakoupení také grilované klobásky. Vánoční výzdoba hradu může být pro mnohé návštěvníky vítanou inspirací.
K poslechu také zazní zpívání vánočních písní a koled v hradní kapli – po oba dva dny vždy v 11 a ve 13 hod. V sobotu vystoupí Schola Pavla Szabó z Moravských Budějovic a v neděli Kdousovská schola. Vstup na tyto koncerty v kapli je zdarma.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100064194153492
Našli jsme další akce, které by se vám mohly líbit.
Mrkněte na ně.
tip na 12 akcí
Noční oživené prohlídky hradu Bítov letos představí šermířsko-divadelní adaptaci na motivy známé televizní komedie "Svatby pana Voka".
Noční oživené prohlídky hradu Bítov letos představí šermířsko-divadelní adaptaci na motivy známé televizní komedie "Svatby pana Voka".
Státní hrad Bítov každoročně zve nejen na klasické prohlídkové okruhy s průvodcem, ale i na umělecké výstavy.
"Panoptikum recyklovaných zvířat a snů barona Haase" je celý název výstavy, která se usídlí na hradě Bítov od začátku června až do konce října 2025.
Skupina historického šermu Buhurt se začátkem července opět zabydlí na několik dní v parkánové zahradě hradu Bítov.
Oblíbená celorepubliková akce, kdy se památkové objekty otevírají veřejnosti i po setmění a nabízejí netradiční prohlídky v pozdních večerních hodinách.
Už 16. ročník akce každoročně uzavírající návštěvnickou sezónu na hradě Bítov.
Po celou dobu prázdnin si na I. nádvoří státního hradu Bítov mohou dospělí i děti vyzkoušet střelbu z luků a kuší do terčů pod vedením zkušených střelců.
U příležitosti 110. výročí příchodu barona Jiřího Haase na hrad Bítov byla v roce 2022 otevřena hradní výstava, která je s různými obměnami přístupná veřejnosti každoročně.
Také státní hrad Bítov se přidává k mezinárodní kulturní akci a pro návštěvníky zpřístupňuje zdarma parkánovou zahradu (vstup přes pravý padací most).
Už 33. ročník tradiční akce na státním hradě Bítov s bohatým programem.
I v srpnu bude na zřícenině hradu Cornštějn nedaleko Bítova pokračovat prázdninový program "Léto na Cornštejně", jehož součástí jsou i šermířská vystoupení a dobová vojenská ležení.